10. augusta 2022 | | | |  |
MŠK Rimavská Sobota. Foto: Matej Hank/Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA - Futbalisti MŠK Rimavská Sobota zvíťazili v prvom kole slovenského pohára na ihrisku Tomášoviec 2:1 po pokutových kopoch. V ďalšom kole sa stretnú s Veľkým Krtíšom.

Už od prvých minút potvrdili Soboťania ligový rozdiel a súpera nepúšťali do žiadnych vyložených šancí. V 8. minúte sa hosťom podarilo otvoriť skóre, keď do prázdnej brány dorážal Jozef Šulek. V 24. minúte si domáci vypracovali zaujímavú príležitosť, keď po centri ostala lopta v pokutovom území, no domáci tesne prestrelili Gregorovu bránu.

Pred koncom prvého polčasu si domáci vypracovali sľubnú príležitosť, no brankár hostí bol proti.

Článok pokračuje pod reklamou.

V druhom polčase bola hra prekvapivo viac vyrovnaná.

Tomášovce si dokázali vybojovať pár šancí zo štandardných situácií, no gól sa im nepodarilo vsietiť. Soboťania mali menši problém dostať sa pred brankára domácich. Pred koncom zápasu sa podarilo Soboťanom vsietiť druhý gól, no pre ofsajd ho rozhodcovia neuznali. Gól sa ale prihodil na strane domácich, keď v 90. minúte dorazili loptu do brány a vyrovnali na 1:1.

Po nerozhodnom stave nasledovali pokutové kopy. Po piatich sériách bol stav vyrovnaný, pomýlil sa až kapitán hostí Petrán. V tej istej sérii sa ale pomýlil aj hráč domácich.

Nakoniec sa rozhodlo v siedmej sérii, keď poslednú penaltu nepremenil hráč domácich.