22. apríla 2024 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA/ŽILINA – V sobotu (13. apríla) sa na 1. kole majstrovstiev stredoslovenskej oblasti predviedli tri plavkyne z rimavskosobotského plaveckého klubu. Napriek tomu, že mali pred sebou až päť disciplín v 50-metrovom bazéne, všetky úspešne zvládli.

Sabina Iždinská si v disciplíne 100 metrov prsia vybojovala bronz. V 200-metrových polohových pretekoch sa zaradila tesne za stupienkami víťazov. V pretekoch na 200 metrov znak skončila na piatej priečke. Za kraulovú stovku získala ôsme miesto.

Sofia Látková doplávala v disciplíne 100 metrov prsia ako štvrtá. Dve piate miesta jej prináležali v disciplínach 200 metrov polohových pretekov a v 200 metroch motýliku. V znaku na 200 metrov sa jej darilo menej a obsadila siedme miesto. Ako jedenásta sa zaradila v disciplíne 100 metrov prsia.

Ela Valachová si vyslúžila 3. miesta v disciplínach 100 metrov prsia a 200 metrov motýlik. V disciplíne 200 metrov znak, 100 metrov kraul a 200 metrov polohového plávania dosiahla tri prvenstvá.

"Dievčatá zabojovali zo všetkých svojich síl,” dodal tréner. Na istý čas sa plavci opäť vrátia do 25-metrového bazéna, v ktorom si zaplávajú na troch podujatiach.