No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Sobotskí Falconisti zahviezdili aj na medzinárodných majstrovstvách Česka

31. októbra 2022 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Stovežatá Praha bola koncom októbra dejiskom otvorených Majstrovstiev Česka v chanbare. Na tatami 23. októbra nastúpili chanbaristi z 13 klubov a 6 krajín.

Okrem Česka a Slovenska sa majstrovstiev zúčastnili aj chanbaristi z Poľska, Maďarska a Francúzska, ktorí patria k najlepším v Európe. Medzi pretekármi nechýbali ani chanbaristi z rimavskosobotského klubu Falcon. Informácie pre Rimava.sk poskytol tréner chanbaristov z Falcon Taekwondo klub Rimavská Sobota Tibor Figei.

Článok pokračuje pod reklamou


"Za Falcon nastúpili piati chanbaristi. Boli otvorené kategórie detí, kadetov, juniorská a seniorská kategória mužov a žien,“ priblížil Tibor Figei. Súťažilo sa v disciplínach datotsu (zápas): krátky meč, krátky meč-štít, dlhý meč, dlhý meč-štít, dlhý meč obojruč, dlhý a krátky meč a v kihondose (súborné cvičenia). "Víťazi jednotlivých disciplín a kategórií súťažili aj o absolútneho šampióna tzv. Grandšampióna v zápase a súborných cvičeniach taktiež."

Rimavskosobotskí chanbaristi spolu vybojovali 20 medailí (9 zlatých, 4 strieborné a 7 bronzových) a jedno druhé miesto v „Grandfinále“ v boji o absolútneho šampióna (Dávidová). "Takisto sa podarilo klubu  vybojovať 2. miesto v konkurencii 13 klubov o najúspešnejší tím, čo je výborný výsledok, keď zoberieme do úvahy, že tam boli kluby aj s početnejším zastúpením," uviedol Figei.

"V kategórii deti 6 až 8 rokov sa predstavil rimavskosobotský chanbarista Tomáš Figei, ktorý si viedol mimoriadne dobre, keďže získal až 5 medailí (1 zlatú, 1 striebornú a 3 bronzové medaily)." Vybojoval si tak titul majstra Česka v najprestížnejšej disciplíne chocken morote (dlhý meč obojruč-katana) a práve proti francúzskemu reprezentantovi, ktorý nosí meno Giro. "Strýkom tohto chlapca je 24-násobný majster Európy a 11-násobný majster sveta Alain Giro, svetová legenda tohto športu. Pre Tomáša to bol prvý takýto titul. Tento rok získal medailu na každej veľkej súťaži (majstrovstvá Poľska, Slovenska a Česka)."

Tomáš cvičí chanbaru 6 rokov, 3 roky už súťažne. V kategórii 9 až 11-ročných si viedol dobre 2-násobný majster Európy Matej Gregorec, ktorý si vybojoval jednu zlatú a 2 strieborné medaily. Matej si túto sezónu vybojoval zlaté medaily taktiež na všetkých súťažiach, na ktorých nastúpil (klubové preteky, majstrovstvá Poľska, Česka, Slovenska a Európy). "V juniorskej kategórii nastúpili ďalší slovenskí reprezentanti Lukáš Kurek a Tomáš Kuvik. Lukáš Kurek získal dve zlaté a dve bronzové medaily a Tomáš Kuvik kompletnú zbierku medailí. Lukáš a Tomáš potvrdili výbornú formu počas celej sezóny, keď povyhrávali všetko, čo sa dá a potvrdili to aj na majstrovstvách Európy, čo bol vrchol sezóny."

Článok pokračuje pod reklamou


Posledná kategória patrila dospelým, v ktorej sa predstavila už 18-ročná Laura Dávidová. Laura túto sezónu súťaží už v kategórii dospelých a počína si veľmi dobre. Na majstrovstvách Česka si vybojovala štyri zlaté medaily, jednu bronzovú a dostala sa do finále aj o absolútneho šampióna v spojenej kategórii juniorov a seniorov, kde podľahla len víťazke z Francúzska tesne na body.

"Laura potvrdzuje svojimi výsledkami, že sa jej darí prechod do seniorskej kategórie. S výkonom a výsledkami našich chanbaristov som veľmi spokojný. Vybojovali sme spolu 20 medailí, čo v tejto konkurencii nie je málo. Získali sme aj 2. miesto v tímovej súťaži a mali sme zastúpenie vo finále Grandšampióna. Ukončili sme sezónu tak, ako sa patrí, a preto som veľmi hrdý na svoj tím. Poďakovať sa chcem najmä svojim športovcom, rodičom, sponzorom, pravdaže nášmu klubu, našej asociácii, mestu Rimavská Sobota a každému, kto nám pomohol. Zostávajú nám ešte dve menšie súťaže. Jedna online a jedna klubová. Vrchol sezóny je už ale za nami, takže si môžu športovci kúsok vydýchnuť. Sezóna bola náročná, ale úspešná," dodal na záver tréner Tibor Figei.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross