No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Sparťan Peter Vrábeľ patrí aj po náročnom súťažnom víkende medzi stredoeurópsku elitu

Zdroj: Archív Peter Vrábeľ

KOUTY NAD DESNOU – Soboťan Peter Vrábeľ má za sebou náročný víkend (2. a 3. septembra), počas ktorého v susedných Čechách absolvoval niekoľko pretekov.

V sobotu ráno sa postavil na štart pretekov Spartan Beast, ktoré ale nedopadli podľa jeho predstáv. "Trať dlhá 22,5 kilometra s prevýšením 1 260 metrov a 34 prekážkami vyzerala výborne. Na trati sa ale vyskytli nepresné značenia a keď som už tretíkrát zle odbočil, jednoducho som to zabalil. Nemal som totiž najmenšiu chuť pokračovať a spolu s ďalšími pretekármi sme sa rozhodli ukončiť pretek. Bola to vôbec moja prvá diskvalifikácia v Spartan Race," uviedol pre portál Rimava športovec, ktorý sa rozhodol, že po nevydarenom štarte odíde domov.

Článok pokračuje pod reklamou


"Frustrácia bola tak obrovská, že som išiel rovno na hotel a začal som sa baliť, no vedel som, že konám emotívne a vedel som, že to nie je správne. Vypol som si mobil a išiel som sa prejsť do lesa, predýchal som situáciu a snažil som sa ju akceptovať, no rozhodol som sa, že na druhý deň budem opäť štartovať," dodal Vrábeľ.

V nedeľu ráno tak sobotský Sparťan stál na štarte Spartan Sprint. "S Marcinom Cwirzenom zo Švajčiarska sme si počas preteku viackrát vymenili prvé miesto. Obaja sme išli prekážky čisto a takto sme to potiahli spoločne až do cieľa. Prvé miesto bolo tam a ja som cítil obrovskú úľavu," prezradil Vrábeľ, ktorý úspech považuje za obrovskú satisfakciu za nevydarený pretek.

V rovnaký deň štartoval aj na preteku Spartan Trail. "Trať mala 11 kilometrov a prevýšenie 900 metrov, čo je na tak krátku trať pomerne dosť. Pôvodne som tam nemal štartovať, no keď sa bežkyňa Mirka Osuská rozhodla, že nebude štartovať, využil som možnosť registrácie a už o 13-tej som stál opäť na štarte. Kopce boli naozaj prudké, no nakoniec som opäť stál na bedni a získal som druhé miesto. Konečne som po medailovej ceremónii mohol sadnúť do auta s vynikajúcim pocitom," dodal Vrábeľ.

Peter Vrábeľ sa už o tri týždne postaví na štart na dôležitých pretekoch vo Valčianskej Doline, na ktorých sa rozhodne o celkovom poradí v rámci CEU série strednej Európy. Soboťan je v celkovom poradí aktuálne na výbornom štvrtom mieste.

Sumár výsledkov Petra Vrábľa z 2. a 3. septembra na pretekoch Spartan Race Kouty nad Desnou:

Spartan Beast (2. septembra) – 22,5 kilometrov/+ 1 260 metrov – nedokončenie pretekov po 12 kilometroch.
Spartan Sprint (3. septembra) – 6,6 kilometra/+ 580 metrov – 0:54:54 – 1. miesto.
Spartan Trail (3. septembra) – 11 kilometrov /+ 920 metrov – 01:25:01 – 2. miesto.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross