No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Stretnutie spojilo mladých ľudí zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským

22. novembra 2023 | | |  | 
Zdroj: Archív Katarína Pivníková

RIMAVSKÁ SOBOTA – Gymnázium Mihálya Tompu v Rimavskej Sobote zorganizovalo 15. novembra stretnutie študentov základných škôl s vyučovacím jazykom maďarským, ktoré sa stalo príležitosťou na spojenie mladých ľudí z rôznych škôl.

Jednou z hlavných zložiek programu boli teambuildingové aktivity, ktoré študentov zapájali do interaktívnych hier a tvorivých úloh. Mali príležitosť rozprávať sa so svojimi rovesníkmi z rôznych škôl a každý z účastníkov prostredníctvom krátkej prezentácie nahliadol do života inej školy. Akcie sa okrem rimavskosobotských žiakov zúčastnili aj študenti Základnej školy Viktora Szombathyho v Jesenskom, Základnej školy s materskou školou – Alapiskola és Óvoda v Bátke a Základnej školy Ferenca Kazinczyho v Tornali.

Článok pokračuje pod reklamou


Na pôde Gymnázia Mihálya Tompu sa stretli nielen súčasní žiaci, ale aj bývalý študent a zároveň psychológ, mentor a kouč Peter Mihály. "Jeho prítomnosť bola pre najmladších, ale aj skôr narodených, hodnotnou inšpiráciou. Prostredníctvom zážitkových aktivít poukázal na hodnotu spoločenstva a priateľstva v školskom prostredí. Spätný pohľad na hodnoty svojej alma mater bol cenným prínosom pre všetkých prítomných študentov," uviedla pre portál Rimava koordinátorka školského parlamentu Katarína Pivníková.

"Regionálne stretnutie študentov, ktorým oslavujeme Deň študentov s ostatnými základnými školami, bolo v poradí už sedemnáste a sme zaň skutočne vďační. My, učitelia, sa snažíme spájať našich študentov, vytvárať pre nich priestor pre nové priateľstvá, výmenu názorov, perspektív a prostredníctvom neformálnych aktivít im pomáhať lepšie porozumieť rôznym spôsobom myslenia a života," doplnila ju druhá koordinátorka Tímea Feledy.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross