Zdroj: Róbert Kuvik

BRATISLAVA/RIMAVSKÁ SOBOTA – Súťaž v hlavnom mesta Slovenska nevynechali ani Soboťania. Na medzinárodný turnaj Korean Ambassador’s Cup & Bratislava Open 2024 poomsae & kyorugi vycestovali 8. júna.

Súťažilo sa v športovom zápase Taekwondo WT – olympijskej disciplíne a v kategórii poomsae –predvádzaniae zostáv.

Celkovo sa turnaja v kategórii zápas zúčastnilo 327 súťažiacich z 9 krajín a 38 tímov. V kategórii poomsae sa do bojov o medaily pustilo 130 súťažiacich z 6 krajín a 19 tímov.

Článok pokračuje pod reklamou

Ako priblížil Róbert Kuvik, Falcon Taekwondo klub Rimavská Sobota v kategórii zápas zastupovali 11 zápasníci a v kategórii poomsae 17 súťažiacich.

Zlato si vybojovali Gejza Farkaš, Stanislav Maťo a Zhang Bo Wen, strieborné priečky obsadili Teodor Farkaš. Vladimír Pešti, bronzové medaily si prevzali Liliana Maláková, Eliška Véghová, Roland Bial a Adrián Mag.

Na štvrtej priečke skončili Jasmin Stieranka a Oliver Fékesházy.

Výsledky poomsae jednotlivci:

Zlato: Roman Farkaš, Teodor Farkaš a Monika Maláková

Striebro: Tomáš Antal, ZHANG Yao Wen a Roland Bial

Bronz: Stanislav Maťo, Eliška Véghová, Alexandra Lea Antalová, Dávid Demeter a Adrián Mag

Výsledky poomsae dvojice:

Striebro: Stanislav Maťo a Zhang Yao Wen

Bronz: Tomáš Antal a Ladislav Farkaš, Liliana Maláková a Eliška Véghová, Roland Bial a Adrián Mag

Výsledky poomsae trojice:

Zlato: Adrián Mag a Roland Bial a Oliver Fékesházy

"V poomsae sme sa umiestnili na 4. mieste. Všetkým ďakujeme za reprezentáciu klubu. Veľká vďaka patrí rodičom za pomoc, Karolovi Kovácsovi, Júliusovi Medve a mestu Rimavská Sobota za podporu," dodal Kuvik.