2. mája 2024 | | | |  |
Zdroj: Taekwondo klub Hnúšťa

HNÚŠŤA/VODŇANY – Poslednú aprílovú sobotu (27. 4.) v tomto roku hnúšťanskí taekwondisti vycestovali do českého mesta Vodňany, kde sa konala medzinárodná súťaž Bohemia Poomsae Cup, ktorej sa zúčastnil historický počet pretekárov, a to až 243 z Česka, Slovenska, Maďarska, Ukrajiny a Nemecka.

Taekwondo klub Hnúšťa reprezentovali jedenásti športovci, ktorí sa skutočne blysli a domov si odniesli niekoľko cenných kovov.

"Premiéru na medzinárodnej súťaži mali novonasadení kadeti – Lukáš Sani, ktorý si sútažnými zostavami vybojoval cenné 3. miesto. Druhým kadetom bol Leo Kyseľ, ktorý sa prebojoval zo 14 súťažiacich do finále, tam však už v silnej konkurencii bodovo nedosiahol medailové priečky," priblížil tréner Maroš Oláh.

Najmladšou účastníčkou tímu bola Nina Alžbeta Kuruová, ktorá vo svojej kategórii žiačky zdolala svoje súperky a s prehľadom zvíťazila so ziskom 1. miesta.

"Naša skúsená seniorka Ivana Kyseľová spolu s juniorkou Than Lan Anh získali navyše ocenenie vo svojej kategórii za dosiahnutie najvyššieho bodového zisku," priblížil.

V silnej konkurencii českých a zahraničných súperov sa taekwondistom podarilo získať v celkovom hodnotení zo 16 zúčastnených klubov pekné 6. miesto.

1. miesta: Nina A. Kuruová - žiačka C, Alexandra L.Lörinčiková - kadetka B, Tomáš Mravec - senior para P-21 do 30 r., Ivana Kyseľová - seniorka do 30 r. A
  2. miesta: Tamara Morová - juniorka A, Than Lan Ahn- juniorka C
  3. miesto: Lukáš Sani - kadet D
  4. miesta: Viktória Zboinská - juniorka C, Tímea Morová - juniorka A