No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: TJ Mladosť Relax v R. Sobote pripravila ďalší úspešný ročník Grand Prix v jude

Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA - V uplynulú sobotu (11. mája) sa v meste R. Sobota konal sviatok všetkých športovcov a milovníkov juda, Medzinárodná súťaž Grand prix Rimavská Sobota. Na tatami sa predstavilo 742 súťažiacich zo 79 klubov súťažiaci z desiatich krajín - Slovensko, Rakúsko, Česko, Maďarsko, Kosovo, Poľsko, Rumunsko, Slovinsko, Thaisko a Ukrajina.

Otvorenie turnaja tentokrát prebehlo netradične. Orlica zo Sokoliarstva Kanát, ktorá zvyčajne otvárala turnaj preletom ponad súťažiacich, si plní svoje ´rodičovské povinnosti´. Slovenskú hymnu naživo zaspievali dievčatá zo Základnej umeleckej školy v Rimavskej Sobote.

Nasledovalo oceňovanie členov TJ Mladosť Relax R. Sobota za ich dlhoročnú prácu a prínos pre klub. Ocenení boli čestní predseda klubu Jaroslav Mlynár, dlhoročný tréner a člen výboru Vojtech Kubka a dlhoročný tréner a člen výboru Ján Uhliar. Verejnú gratuláciu získal Ivan Útis za získanie druhého danu.

Ako pre Rimavu.sk uviedol Jozef Nociar, predseda oddielu judo TJ Mladosť Relax R. Sobota, súťaže sa zúčastnilo veľké množstvo športovcov z Maďarska. "Je to výsledok spolupráce medzi maďarským a slovenským zväzom. Za všetkým stojí Pavel Zvara a Tomáš Kóšik, ktorí vyvíjali aktivity, a ktorým za to treba poďakovať. Kvalita našej súťaže sa príchodom športovcov z Maďarska veľmi zdvihla."

"Maďarské judo patrí v Európe medzi špičku. Športovci na našej súťaži majú príležitosť sa porovnávať v sparingoch, s ktorými sa nestretávajú na iných turnajoch." uviedol podpredseda Slovenského zväzu juda Pavel Zvara, ktorý bol súčasťou organizácie už po siedmy raz.

Pretekári TJ Mladosť Relax R. Sobota sa v širokej konkurencii nestratili a získali spolu 20 cenných kovov.

Na 1. mieste sa umiestnili Papaneczová Ela, Petříčková Lucka, Benčíková Mirka, Megelová Lea.

2. miesto si vybojovali Ádam Noel, Belko Oskar, Farkaš Dávid, Fözö Viktória, Lajka Zsolt, Révesz Kevin, Sklenka Damián, Jakab Daniel, Mišove Adam.

3. miesto obsadili Ádam Chloé, Baláž Adam Ladislav, Krišteková Ema, Kýpeť Adam, Lajka Leó, Lipták Igor, Tóthová Mia.

V zápase o bronz prehrali a získali tak štvrté miesto Adamec Adrián, Porubiak Oliver a Tóthová Zara. Foldiiova Sofia, Olívia Martinková, Slováková Lea a Juraj Petríček skončili na siedmom mieste.

"Treba vyzdvihnúť všetkých, ktorí nám pomáhali, hlavne sponzorov, lebo bez financií sa to robiť nedá, mesto Rimavská Sobota, ktoré nám požičiava zimný štadión. Treba poďakovať tiež rodičom, bez ich energie a entuziazmu by sme to nedali, ale určite treba poďakovať aj chalanom z výkonného výboru. Každý priložil ruku k dielu a toto je ten výsledok, na ktorý môžeme byť všetci hrdí. Robíme to zo srdca a to je dôležité," uzavrel rozhovor Pavel Zvara.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross