22. septembra 2017 | | |  |

Tohtoročné preteky Teatro Okolo Malohontu patrili aj napriek daždivému počasiu k bezpečnejším, ako keď bola v minulosti trať suchá. Ku kolízii či vážnym pádom nedošlo. Novinkou boli tentokrát dve trasy, na ktorých ako tím najúspešnejšie zabojovali domáci cyklisti z CK Rimavská Sobota. Ako pre Rimava.sk uviedol predseda CK RS Ondrej Bakša, preteky Teatro okolo Malohontu sú pre členov Cyklistického klubu sviatkom a vyvrcholením dlhej a náročnej sezóny. Preteku sa aktívne zúčastnilo 16 cyklistov na tratiach oboch dĺžok. „Dážď mnohých odradil, čo bola škoda. Pretekári prispôsobili spôsob pretekania podmienkam,“ priblížil Bakša, podľa ktorého by sa dalo povedať, že sa dokonca pretekalo bezpečnejšie, ako za sucha.

„Skutočné ukončenie tohoročnej sezóny ale pripadlo na nastávajúci víkend,“ priblížil Bakša, podľa ktorého o záverečné body do seriálu Merida road cup - Slovenský pohár masters 2017, kde sú aktuálne lídrom, budú bojovať ešte v sobotu v Zohore a aj v nedeľu v Perneku. Podľa predsedu klubu si pred rokom stanovili cieľ, skončiť v MRC do 5. miesta. „Dnes sme naladení na víťazstvo. Nebude to ľahké, nakoľko priebežne druhý klub Falange Bratislava je aj organizátorom posledných dvoch kôl. Verím však, že sa zmobilizujeme a cez víkend necháme na Záhorí všetky zostávajúce sily,“ zdôraznil Bakša. Ako poznamenal, horší ako druhí nebudú a na slávnostnom vyhodnotení MRC – SP masters v nedeľu v Perneku budú na stupňoch víťazov. „Aj v individuálnej súťaži máme už istých medailistov a víťazov celého seriálu, ale tomu sa budem venovať až keď MRC – SP masters 2017 vojde do histórie,“ podotkol Bakša.

Cenné body cyklisti CK RS získali aj na uplynulých pretekoch Teatro okolo Malohontu. Na 70 kilometrovej trati dominoval v tréningovom tempe domáci Filip Balciar, ktorý prednedávnom zvíťazil v absolútnom poradí na Nitrianskom cyklomaratóne pred svojim klubovým kolegom Dávidom Kaškom a v piatok obaja absolvovali M – SR v časovke do vrchu na Martinských holiach kde podali vynikajúce výkony a dosiahli krásne umiestnenia. Dávid Kaško získal 5. miesto v kategórii U-23 a Filip 8. miesto v kategórii muži elit. „Škoda že nám Filip v poslednom kole pre pracovné povinnosti nepomôže, najmä keď po zdravotných problémoch v jarných mesiacoch ho jeseň zastihla vo skvelej forme,“ doplnil Bakša.

Vo výbornej forme je aj Dávid z CK RS, ktorý pod trénerským vedením klubovo najskúsenejšieho pretekára Vlada Mela, už istého víťaza SP masters, svoju pracovitosť a cieľavedomosť pretavil do najvýraznejšieho vzostupu výkonnosti. „Z tohto pohľadu je určite skokanom roka,“ avizuje predseda klubu. Dávid spolu s Filipom Balciarom a Štefanom Nôtom tvoria jadro tímu, ktorý CK RS reprezentoval v Slovenskom pohári mužov elit.
Elitná pohárová súťaž skončila a Cyklistický klub Rimavská Sobota obsadil krásne a nečakané 9. miesto spomedzi 49 klubov.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Ladislav Križian