Hokejisti HKM Rimavská Sobota prehrali s favorizovanými Topoľčanmi v prvom kole Slovenského pohára 2:8. Pri premiére v tejto súťaži sa lúčia a čakajú na nich len ligové zápasy.

Soboťania nezachytili úvod zápasu, keď už v štvrtej minúte inkasovali zásluhou Huga Kováča. Na 2:0 pre hostí zvýšil v 13. minúte Alexander Hvizdoš. Soboťania dokázali znížiť stav zápasu ešte v prvej tretine a to gólom Nikolasa Šturmankina z 19. minúty.

Druhá tretina začala pre domácich sľubne. Hostí pritlačili hneď od úvodu, vypracovali si niekoľko šancí. Schladenie pre Soboťanov prišlo v 28. minúte, keď dotlačili Topoľčany puk do bránky zásluhou Patleviča. Na 4:1 zvýšil o tri minúty na to Michal Novák, na 5:1 o ďalšiu minútu Adam Dúžek a na 6:1 v 36. minúte Patrik Bečka.

Tretia tretina začala tam, kde skončila tá druhá. Topoľčany už v 44. minúte navýšili na 7:1 gólom Dávida Gergela. V 57. minúte sa domácim podarilo vsietiť druhý gól v zápase počas presilovej hry. Autorom gólu bol Ján Slovák. V 59. minúte ešte hostia skorigovali skóre zápasu na 8:2 gólom Dávida Gregela.