21. decembra 2023 | | | |  |

ŽIAR NAD HRONOM/RIMAVSKÁ SOBOTA – Poslednú súťaž, pre tento kalendárny rok, zakončili plavci Rimavskej Soboty úspešne. Na hrudiach športovcov sa opäť lesklo množstvo medailí. Plavecké preteky sa konali v sobotu (16. decembra) v krytej plavárni v Žiari nad Hronom.

Zasúťažiť si prišli plavci z celého Banskobystrického kraja. Rimavskosobotský klub reprezentovalo 14 pretekárov, ktorí si vianočné preteky podľa slov trénera užili.

Laura Látková si vyplávala dvakrát bronz v disciplínach 25 metrov prsia a 25 metrov motýlik. Tomáš Füri získal bronz v disciplíne 25 metrov prsia. Sofia Timková, ktorá mala ako nováčik v Žiari nad Hronom premiéru, si v disciplíne 100 metrov voľný spôsob vybojovala ôsme miesto.

Sofia Zhuravská sa štyrikrát umiestnila na štvrtom mieste v disciplínach 200 metrov voľný spôsob, 50 metrov znak, 100 metrov znak a 50 metrov prsia. Marýne Zhuravskej sa podarilo vystúpiť na strieborný stupienok až päťkrát, a to pri disciplínach 100 metrov voľný spôsob, 200 metrov voľný spôsob, 50 metrov znak, 100 metrov znak a 100 metrov polohové preteky.

Okrem toho získala trikrát bronz v disciplínach 50 metrov prsia, 50 metrov motýlik a 100 metrov motýlik. Nikola Chovancová obdržala medailu strieborného lesku v disciplíne 50 metrov prsia. Viktória Klincková sa našla v disciplíne 50 metrov motýlik, vystúpila si na striebornú priečku. Okrem toho jej patrí i bronz, ktorý získala v disciplíne 100 metrov polohové preteky.

Filip Hriň si vyslúžil štvrté miesto v disciplíne 50 metrov znak. Vivien Figei si napriek vekovej nevýhode vybojovala piate miesto v disciplíne 50 metrov motýlik. Lea Kolimárová sa dostala na dve piate priečky v disciplínach 100 metrov voľný spôsob a 100 metrov polohové preteky.

Sofia Látková, ktorá patrí medzi skúsenejších, sa postavila na stupeň víťazov šesťkrát. Dvakrát získala striebro v disciplínach 50 metrov motýlik, 100 metrov motýlik a štyrikrát obdržala bronz. Mia Nosáľová, ktorá klub reprezentovala v kategórii C si vybojovala šiestu priečku.

Emília Schedlingová si vyplávala tretie miesto v disciplíne 200 metrov kraul, niekoľkokrát sa umiestnila na štvrtom mieste. Ela Valachová si domov odniesla zlato zo všetkých ôsmych štartov, ktoré absolvovala.

Mladí plavci si nateraz oddýchnu. Tento rok nám ukázali svoju vytrvalosť a šikovnosť. Čas, ktorý venujú tréningom, prináša úspech. Počas prázdnin budú môcť naberať silu aj na nasledujúci rok, aby nás mohli opäť prekvapiť.