No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: V Lučenci sa hodovalo už po desiatykrát. Súčasťou programu bolo aj odovzdávanie Cien mesta

22. augusta 2023 | | | |  | 

LUČENEC – V poradí X. Lučenské hodovanie začalo vo štvrtok (17. augusta). Mesto si pripravilo bohatý trojdňový program, ktorý bol zameraný aj na oslavu Európskeho dňa. Súčasťou slávností bolo aj odovzdávanie Cien mesta Lučenec za rok 2022.

Obyvatelia mesta a okolia si okrem jarmoku a sprievodných podujatí mohli užiť aj kultúrny program. Na Námestí republiky sa predstavila skupina ABBA Slovakia Tribute, Guns N´Roses Tribute Slovakia, kapela Hex, Miko Band, Vidiek či obľúbená reggae skupina Medial Banana.


Prečítajte si tiež: FOTO: Na Majstovstvách Slovenska v hode telefónom bojovalo o výhru až 500 súťažiacich


V rámci sprievodných podujatí mohli návštevníci vidieť výstavu vozidiel Fotrova kára, zasúťažiť si na Majstrovstvách Slovenska v hode telefónom alebo si vychutnať pivný festival. V rámci Rozprávkového pódia na radnici boli pre deti pripravené tvorivé dielne a rôzne divadelné predstavenia.

Článok pokračuje pod reklamou


V rámci Lučenského hodovania primátorka mesta Alexandra Pivková odovzdala ocenenia úspešným obyvateľov mesta. Cenu primátorky získala Iveta Reiprichová za celoživotnú aktívnu činnosť v oblasti športu a reprezentáciu doma i v zahraničí. Čestné uznanie mesta Lučenec bolo udelené Ľubici Morkovej za dlhoročnú aktívnu pedagogickú a publikačnú činnosť, Petrovi Brunčákovi za dlhoročnú aktívnu činnosť v oblasti zdravotníctva a pomoc ľuďom, Jurajovi Pelčovi za dlhoročnú aktívnu činnosť v oblasti zdravotníctva, Vladimírovi Urbaníkovi za podnikateľskú činnosť, Ondrejovi Szilágyimu za podnikateľskú činnosť, Petrovi Brhlíkovi za vynikajúce dosiahnuté výsledky a reprezentáciu v tanečnom športe, Nine Síkelovej za vynikajúce dosiahnuté výsledky a reprezentáciu v tanečnom športe, Anne Václavíkovej za dlhoročnú verejno-prospešnú činnosť a Rudolfovi Penthorovi za celoživotný prínos a prácu s mládežou v bojových umeniach.

Alexandra Pivková tiež odovzdala Ďakovné listy mesta Lučenec, ceny Tréner roka, aj Športový kolektív roka a napokon aj poďakovanie mesta Lučenec športovcom mimo Štatútu mesta Lučenec. Ocenenie primátorkou mesta Lučenec tiež získali žiaci základných a stredných škôl mesta Lučenec a Centra voľného času.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross