No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: V poradí druhé ihrisko Žihadielko v R. Sobote otvorili tí najpovolanejší

V poradí druhé detské ihrisko Žihadielko v Rimavskej Sobote otvorili v sobotu 8. júna tí najpovolanejší – deti, ktoré spoločne prestrihli pásku aj so zástupcom mesta a Lidla. Z detského ihriska s motívom Včielky Maji nájdete na Sídlisku Rimava. Projekt Žihadielko organizuje spoločnosť Lidl Slovenská republika od roku 2016, v lete sa počet detských ihrísk zaokrúhli na štyridsať. Rimava.sk o tom informovala Eva Fúriková, projekt manažérka spoločnosti 1st Class Agency.

„V našich projektoch v oblasti spoločenskej zodpovednosti chceme pomáhať tam, kde to najviac treba. Moderných a bezpečných ihrísk v slovenských mestách stále nie je dosť. Veríme, že naše ihriská Žihadielko prinesú deťom a ich rodičom či starým rodičom veľa radosti a príjemne strávených spoločných chvíľ,“ povedal Marián Šimko, obchodný riaditeľ Lidl Slovenská republika. Doplnil ho aj Marek Barnáš, vedúci predaja spoločnosti Lidl: „Teší nás, keď vidíme, aký obrovský záujem o ihriská Žihadielko majú ľudia v mestách, ako sa spájajú v hlasovaní pre dobrú vec. Tento rok sme zaznamenali rekordný záujem, keď o lokalitách ihrísk rozhodlo viac ako 4,5 milióna hlasov.“

Počas slávnostného otvorenia bol pripravený zaujímavý program pre celé rodiny. Na malých návštevníkov čakalo mnoho zaujímavých atrakcií vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS. Deti sa zároveň dozvedeli množstvo zaujímavých informácii o recyklácii a ekologických témach. „V tomto roku sa Rimavská Sobota opäť zapojila do projektu ihrisko Žihadielko a usilovným hlasovaním obyvateľov mesta, s počtom 146 348 odovzdaných hlasov, sa nám podarilo získať už druhé detské ihrisko v špeciálnej kategórii pre mestá, ktoré už ihrisko vyhrali. Sme radi, že moderné detské ihrisko na Sídlisku Rimava budú navštevovať najmenší obyvatelia mesta aj s rodinami. Poďakovanie patrí spoločnosti Lidl za podporu a realizáciu projektu, ktorým prispieva k rozvoju voľnočasových aktivít na území nášho mesta, a tiež všetkým hlasujúcim obyvateľom," povedal Jozef Šimko primátor Rimavskej Soboty.

Má mesto šancu zabojovať aj o tretie ihrisko?

Rimavská Sobota sa ako jedno z mála miest na Slovensku môže pochváliť dvomi detskými ihriskami Žihadielko. Bude mať samospráva ešte možnosť zapojiť sa do súťaže aj o tretie ihrisko? Ako povedal pre Rimava.sk obchodný riaditeľ spoločnosti Lidl, pri organizovaní od prvého ročníka nerátali s tým, že čo s mestami, ktoré vyhrajú prvýkrát. „Nakoniec sme sa rozhodli, že im vytvoríme akoby špeciálnu súťaž pre mestá, ktoré už majú toto detské ihrisko. Uvidíme do budúcna. Budeme musieť nad tým pouvažovať, či je to výhodné a či nedáme priestor aj ostatným mestám,“ povedal obchodný riaditeľ Šimko.

Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch Včielky Maje a jej kamarátov. Samozrejmosťou sú aj lavičky, stojan na bicykle, či odpadkové koše. Hodnota jedného ihriska je 87 tis. eur.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: Lidl


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross