No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: V Revúcej slávnostne otvorili zmodernizovaný vnútroblok za takmer milión eur

Zdroj foto: Facebook Revúca - oficiálna stránka mesta 

REVÚCA – Na jednom z najväčších revúckych sídlisk Stred III pribudol zmodernizovaný vnútroblok medzi ulicami Daxnerova, Tomášikova a Terézie Vansovej. Cieľom projektu bolo zvýšiť kvalitu a atraktivitu verejného priestoru a vytvoriť viac možností na aktívny oddych.

Celkovo sa obnovilo 15 800 m2 plochy vnútrobloku a na projekt v celkovej hodnote 946-tisíc eur mesto získalo nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške 760-tisíc eur.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako na svojom Facebooku informovalo mesto Revúca, súčasťou nového priestoru plného zelene, oddychu a zábavy je veľké detské ihrisko s trampolínou, šmýkalkou, pružinovými hojdačkami, preliezkovou zostavou, skokanským mostíkom, lanovou zostavou, kolotočom, hojdačkami a zostavou na precvičenie balansu.

V areáli bola vybudovaná aj prvá multifunkčná dráha v meste určená pre cyklistov, kolobežkárov či korčuliarov a športovcov môže tešiť exteriérová fitness kruhová zostava. Veľký dôraz pri projekte sa kládol aj na drobnú architektúru. Rôzne prvky vybavenia vnútrobloku spríjemňujú pohyb v areáli a zlepšili celkovú vybavenosť priestoru.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross