No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Veľkonočné preteky prilákali nadšencov motokrosu už po 20-ty krát

Zdroj: Vojtech Igaz

RIMAVSKÁ SOBOTA – Posledná marcová sobota (30. marca) patrila motokrosu. Tradičné Veľkonočné preteky na Včelinci prilákali do Rimavskej Soboty nadšencov tohto adrenalínového športu už po 20-ty krát.

Pretekári z rôznych kútov Slovenska, ale aj Maďarska sa postavili na štart, aby zabojovali o najlepšie pódiové umiestnenie. V desiatich kategóriách sa spolu s domácimi pretekármi predstavilo viac ako 100 jazdcov, ktorí súťažili o Pohár bratov Kubišovcov, bývalých pretekárov, ktorí patria k priekopníkom tohto športu v našom regióne. Bratia Kubišovci v 80.-tych rokoch reprezentovali  Československo aj na medzinárodných pretekoch. 

Článok pokračuje pod reklamou


Súťaž každoročne organizuje Motošport klub Rimavská Sobota. S priebehom podujatia a s účasťou pretekárov aj divákov boli organizátori nadmieru spokojní. "Máme veľmi pozitívne ohlasy od pretekárov, ktorí si pochvaľujú celkovú organizáciu ako aj dobre pripravenú trať. Dokonca, aj našim maďarským susedom sa preteky veľmi páčili a určite sa vrátia aj budúci rok," uviedol pre Rimava.sk člen organizačného tímu Alexander Papanecz.

Poctivé tréningy a príprava sa pozitívne prejavili na pódiových umiestneniach domácich jazdcov. V kategórii MX1 hobby obsadil prvé miesto Henrik Katona, od ktorého sa očakávalo pódiové umiestnenie, nakoľko minulý rok v tejto kategórii dosiahol celkové druhé miesto na Slovenskom pohári. V kategórii MX1 hobby skončil na druhej priečke Štefan Vincze. "Števo bol veľkým prekvapením pretože dlhšiu dobu nesedel na motorke, veľa netrénuje, takže sme nečakali od neho tak skvelý výkon," dodal Papanecz. 

O víťazstvo zabojovalo aj nežnejšie pohlavie, v kategórii MX ladies skončila na druhom mieste Evelin Fazekašová. "Evelin podala tradične medzi dievčatami skvelý výkon a tak skončila vďaka tomu na pódiu. Okrem toho sa zúčastnila aj kategórie MX2 amatér, kde skončila celkovo dvanásta z osemnástich jazdcov," okomentoval člen klubu.

Ďalším prekvapením bol len 9- ročný Alex Papanecz, ktorý je nováčikom v triede MX 85. "Nečakali sme, že by mohol dosiahnuť pódiové umiestnenie, nakoniec si vyskočil na tretie miesto, aj keď sme dúfali a bolo to naozaj milé prekvapenie."

Článok pokračuje pod reklamou


Jazdci si trať pochvaľovali. "Vzhľadom na to, že vlani v októbri sme urobili kompletnú úpravu trate, čo sa týka skokov, zákrut, tobogánov a odjazdil sa tam iba jeden pretek, nebola potrebná ďalšia obnova technických prvkov trate. Upravoval sa len povrch trate a opravili sa niektoré odrazy a dopady skokov, aby boli bezpečné pre jazdcov. Keďže bolo menej zrážok, využili sme pomoc dobrovoľných hasičov, ktorí nám pomáhajú trať zalievať."

V súčasnej dobe má klub 48 aktívnych členov. Zúčastňujú sa nielen slovenského, ale aj medzinárodného pohára. "Obzvlášť by som chcel vyzdvihnúť podporu bývalých jazdcov bratov Kubišovcov, ktorí nám každoročne venujú do cien hodnotné poháre pre víťazov, ktoré sú na súťažiach tohto typu doslova raritou a pretekári sú mnohokrát očarení, keď si možu takúto trofej zobrať domov," uzavrel Papanecz.

Motošport klub Rimavská Sobota bude tento rok organizovať ešte jesenný pretek, ktorý bude prebiehať v prvej polovici októbra.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross