Veľkonočné preteky, ktoré už tradične zahájili motocrossovú sezónu v regióne, prilákali tento rok viac pretekárov ako organizátori predpokladali. Bolo ich až takmer sto a štartovali v šiestich kategóriách. Novinkou bola kategória nad 40 rokov, v ktorej sa po dlhšej prestávke pripomenul domáci jazdec Miroslav Lojka na Honde 250. V hobby kategórii v prvom kole zvíťazil, v druhom však spadol a dojazdil tak na celkovom druhom mieste. „Motorka už nebola v poriadku, nedalo sa už ísť na plné, ako som chcel,“ povedal pre Rimava.sk Lojka, podľa ktorého sa pod jazdu podpísala po dlhej zime kondícia či iné pracovné povinnosti.

„Kondička sa nedala nabrať na motorke, ale niekde inde, napríklad v posilňovni,“ priblížil jazdec, ktorý sa po niekoľkoročnej pauze od zranenia vracia na preteky. Okrem motocrosssu a niekoľkohodinových endurozávodov v tíme s Alexandrom Papancom podľa jeho slov plánuje aj Slovakiaring na cestných motorkách.

V kategórii Quad o druhé miesto zabojovali ďalší domáci pretekári. Na Yamahe 450 ho vyhral Dušan Havran, na treťom mieste skončil Erik Roško na Suzuki 400. Zastúpenie pretekárov bolo takmer v každej skupine. V najvyššej profi kategórii sa na treťom mieste podarilo zajazdiť Štefanovi Vinczemu na Yamahe YFZ 250.

Podľa organizátorov pretekov bolo počas 12 rokov najviac pretekárov, čo prekonalo očakávania. Spokojný bol aj riaditeľ pretekov a predseda Motošport klubu Rimavská Sobota Ladislav Čisár. Ako ďalej spomenul, okrem Slovenska prišli pretekári tradične aj z Maďarska. Preteky tak trvali od rána, až do pozdných poobedňajších hodín. Niektorí jazdci si však prišli zajazdiť na dobre pripravenej trati dlhej viac ako 1800 metrov aj tréningovo.