FOTO/VIDEO: Medzinárodná veľká cena opäť prekonala rekord

15. mája 2019 | |  | |

Medzinárodná Veľká cena Rimavskej Soboty v džude bola opäť v znamení rekordu. Jej už 43. ročník hostil najpočetnejšiu účasť mladých džudistov v histórii. Na niekoľkých tatami sa stretlo 552 pretekárov z 11 krajín Európy, a to zo Srbska, Rumunska, Maďarska, Poľska, Česka, Rakúska, Bieloruska, Nemecka, Chorvátska, Bosny a Hercegoviny a Slovenska. Našu krajinu zastupovali aj domáci pretekári z oboch džudo oddielov. Súťažilo sa v sobotu, 11. mája, v priestoroch bývalej Hypernovy. Rimavskú Sobotu podľa Jozefa Nociara, jedného z organizátorov TJ Mladosť CVČ Relax, reprezentovalo viac ako štyridsať džudistov a niekoľko džudistov aj z Lokomotívy Rimavská Sobota. Ako spomenul, prvýkrát prišli mladí džudisti z Bosny a Hercegoviny a z niekoľkých nových klubov v Rumunsku čo ich teší. Popri zvyšujúcej sa úrovni súťaže vyzdvihol aj prácu rodičov, bez ktorých by to podľa Nociara bolo veľmi ťažké.

Mladí športovci, ktorí začínali aj na tejto súťaži sa v súčasnosti presadzujú aj vo väčších kluboch. Jedným z nich je aj odchovanec rimavskosobotského džuda Viktor Ádam, ktorý viac ako rok pôsobí v Dukle Banská Bystrica. „Veľmi často ho teraz možno vidieť na medzinárodných podujatiach, chodí po celej Európe a pohároch,” priblížil Nociar a dodal, že aj vďaka venovaniu mládeži sa ukazujú aj ďalší odchovanci, ktorí sú dobrí na Slovensku a zbierajú skúsenosti aj na veľkých súťažiach v zahraničí kde býva aj približne 1700 pretekárov. „Je to pre nich veľká škola aj keď nezískajú medailu. Musia na sebe ešte pracovať,” dodáva.
Svoju prvú Veľkú cenu pred rokmi prehral aj Viktor Ádam, ktorý v súčasnosti háji farby Dukly Banská Bystrica. „Aj vtedy to bola dobrá súťaž, teraz je to ešte lepšie, ako sa to rozrástlo. Každým rokom je tu viac ľudí a chodia z viacerých štátov,” zhodnotil úroveň Ádam, ktorý za svoj najlepší výsledok považuje siedme miesto v Chorvátsku. Aktuálne sa  umiestnil na Európu kde sa predstaví asi o mesiac.

Umiestnenie pretekárov TJ Mladosť Relax CVČ Rimavská Sobota :

SUPERMINI :

Csernoková Ester                                      2. miesto    22 kg          SUPERMINI  U9

Golianová Natália                                     2. miesto    20 kg          SUPERMINI

Megelová Lea                                            2. miesto    27 kg          SUPERMINI

Martinková Olívia                                    3. miesto    27 kg          SUPERMINI

Molnár Martin                                          3. miesto    22 kg          SUPERMINI

MINI :

Danyi Ladislav                                          1. miesto    46 kg          MINI  U11

Durec Jakub                                              2. miesto    42 kg          MINI

Ďurica Adam                                             1. miesto    50 kg          MINI

MLADŠÍ ŽIACI :

Kissová Natália                                         3. miesto    36 kg          MZ  U13

Muller Anton                                             2. miesto    46 kg          MZ

Očenáš Martin                                           2. miesto  +65 kg          MZ

Očenášová Bibiana                                  3. miesto    52 kg          MZ

Štúrik Dominik                                         3. miesto    38 kg          MZ

Martin Zvara U13                                 2. miesto    38 kg          MZ

STARŠÍ ŽIACI :

Bodor Kornel                                            3. miesto    42 kg          SZ   U15

Ďurčo Filip                                                3. miesto    34 kg          SZ

Zvara Lukáš                                              3. miesto    55 kg          SZ

Oddiel TJ Lokomotíva Rimavská Sobota reprezentovali šiesti džudisti

Škrváň Ján v kategórii super - mini žiakov vo váhe do 27 kg v prvom zápase vyhral s Kapushynskyim z Užgorodu, v druhom prehral so Stuparom s STU BA a v treťom zápase - repasáže prehral zase so Stuparom s STU BA – takto obsadil 5. – miesto.

Gaži Matej v kategórii mini žiakov vo váhe do 34 kg prvý zápas prehral s Trnkom z Levíc a ďalej nepostúpil.

Tamáš Varga v kategórii super-mini žiakov v hmotnosti do 38 kg, prvý zápas prehral s Cičmanom zo Žiliny, druhý vyhral s Lisou z STU BA, tretí tiež vyhral so Zajacom z Michaloviec a posledný prehral so Samuelom Tamášom z Levíc a takto obsadil krásne 3. – miesto.

Jakab Daniel v v kategórii super-mini žiakov v hmotnosti do 48 kg, prvý zápas vyhral nad Trnkom z Levíc – potom stým istým džudistom prehral a tretí zvíťazil a obsadil výborné 2. – miesto a získal striebornú medailu.

Gažiová Natália v kategórii starších žiačok vo váhe do 44 kg si počínala veľmi dobre. V prvom zápase zdolala Bazsani z Miškolca - Maďarsko, druhý zápas vyhrala nad Požegou z Chorvátska a finále v dlhom zápase 5,49 minút v zlatom skóre zvíťazila a nad Szabó Carolína – Arad Rumunsko a obsadila zlaté prvé miesto.

Balog Robert v kategórii starších žiakov vo váhe nad 66 kg v prvom zápase vyhral nad Fulekom s Patrónky BA, druhom zápase podľahol Tóthovi z Miškolca – Maďarsko a o bronz v malom finále zvíťazil nad Bendom z Vranova nad Topľou a takto si vybojoval bronzovú priečku.