No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO-VIDEO-R. ZALUŽANY: Na spomienkovom stretnutí v lesíku zažili originálnu motorkársku svadbu

28. augusta 2019 | |  | 

Na spomienkovom stretnutí motorkárov spojenom so spanilou jazdou regiónom zažili tento rok v lesíku pri Rimavských Zalužanoch novinku. Okrem čoraz viac ľudí, ktorí chodia na túto akciu pod holým nebom, pritiahol lesík aj stále zaľúbenú dvojicu, ktorá si tu povedala svoje áno. Ich svadba, historicky prvá v lesíku, bola popri koncertoch, súťažiach či vatre podľa organizátorov čerešničkou na torte. Koho to bol nápad a prečo sa tak snúbenci rozhodli pre Rimava.sk prezradila nevesta Zdenka “Suzi” Nepšinská z Brezna. Originálna kytica bola z motorových sviečok a prstene mali na motorke, replike nevestinej vlastnej motorky. Dvojicu oddávala Elena Polóniová, starostka neďalekej obce Rimavská Baňa. Prvé spoločné kilometre na trojkolke ich sprevádzali mnohí motorkári naprieč Hnúšťou, Klenovcom či Kokavou nad Rimavicou. 

https://www.facebook.com/1529372597351614/videos/2327003627628657/

„Nápad mať svadbu v lesíku bol môj nakoľko sú tam tí najlepší ľudia, ktorých som kedy spoznala,” priblížila motorkárka a dodala, že im so svadbou neskutočne pomáhali a dotiahli ju aj do konca. „Boli nápomocní celý víkend, nepoznali slovo nie, nedá sa - dalo sa aj nemožné, veď tým je lesík známy,” povedala motorkárka, ktorá jazdí už 15 rokov a ako tvrdí, je “motorkár” telom aj dušou. Po zásnubách si podľa jej slov s Patrikom povedali, že keď svadba, tak jedine s motorkármi a na motorkách. „Môj manžel si spravil dva dni pred svadbou vodičský preukaz na motorku,” dodala s úsmevom Zdenka. V rodine podľa jej slov začína jazdiť už aj ich najmladší syn, a tak Lesík plánujú navštevovať každý rok. „Budeme tam oslavovať vždy výročie sobáša a verím že sa tam rozhodnú povedať si áno ďalší motorkári,” dodala.

Podľa spoluorganizátora podujatia Jednou stopou do lesíka, Petra Kršáka, boli milo prekvapení so zvyšujúcim sa záujmom motoristov. Motorkári prišli z celého Slovenska a zastavili sa aj náhodní okoloidúci cudzinci z Čiech a zo Slovinska. „Počítali sme s tým, že ich tento rok príde viac. Ich počty sa rozširujú geometrickým radom. Lesík je miesto kde sa stretávajú ľudia dobrej vôle,” povedal o akcii, ktorú zorganizovali po štvrtýkrát s tým, že v prvom roku išlo len o stretnutie pri guľáši s motorkárskou jazdou regiónom. „Tento rok bolo občerstvenie pripravené v desiatich kotloch,” priblížil s úsmevom. Počas štvordňovej akcie nechýbalo viacero koncertov, kde dali príležitosť aj novej kapele Hranica, ktorá na pódiu vystupovala po prvýkrát. V priebehu akcie vystúpila kapela z Rimavskej Soboty Slice of Bread, ale aj Iron Maiden Revival Deja-vu, Pseudosapiens či Pančuchy Eleny Hríbovej. 

https://www.facebook.com/rado.matas.3/videos/2547969788765404/?t=35

Nechýbali mužské či ženské súťaže, hod kladivom, preťahovaní, pretláčaní a pití piva. Večerným vyvrcholením bola vatra, ktorú zapálili na počesť dvoch kamarátov a rozdúchavali výfukovými plynmi. „Ľudia boli nadšení, že takúto akciu pod holým nebol ešte nezažili,” povedal Kršák a dodal, že každým rokom sa snažia stretnutie niečim vylepšiť. „K dispozícii máme napríklad dreger, aby motorkári vedeli, či môžu bezpečne sadnúť na motorku a odísť,” zdôraznil. 

Takmer od začiatku akcie, hneď po prvom upratovaní, obmedzili jednorázové plastové poháre a nahradili ich “festivalovými”, ktoré ľuďom osávajú na pamiatku. „Je na nich aj logo. Jeho podstata sú dva piesty, ako dvojičky, spojené železnou reťazou. Jeden z nich je však zlomený, podobne ako bol ukončený život jedného z dvojičiek, ktorý predčasne odišiel z tohto sveta,” načrtol hlavnú myšlienku podujatia venovanému motorkárom, ktorí už nie sú medzi nimi, Roberta Schilla z Kokavy nad Rimavicou a rodáka z Rimavských Zalužian Mateja Benca. „Tento zoznam sa žiaľ rozširuje. Častokrát aj nie vinou motorkárov,” dodal. S podujatím plánujú pokračovať aj na budúci rok.  Viac fotiek a videí nájdete na fb probile - jednou stopou do lesika.

https://www.facebook.com/tvrimava/videos/415204322674431/

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Peter Kršák a Zdenka Nepšinská


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross