No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO-VIDEO-TISOVEC: Klavirista Jozef Hollý po piatich rokoch opäť v Tisovci. Masu ľudí pritiahol aj Hurikán

Tohtoročné Dni mesta Tisovec spestrila koncertom česká legenda Dalibor Janda, ktorá pritiahla tisícky ľudí. Držiteľ dvoch platinových platní a troch Zlatých Slávikov sa pripomenul divákom z tribúny pri základnej škole na námestí v sobotu, 1. júla. Hity ako Hurikán, Oheň voda vítr či Kde jsi prišli vypočuť nielen domáci ale aj diváci zo širokého okolia. Podľa viacerých divákov sa koncert Dalibora Jandu v Tisovci ako hlavný večerný program vydaril. Na jeho koncerte boli mnohí, ktorí ho videli po prvýkrát na živo. Našli sa však aj takí, ktorí už na jeho koncerte boli. „Spomenuli sme si na jeho koncert na Hrádku pri Jelšave v 1987 kde mal obrovský úspech, ale vtedy bol na vrchole a jeho pesničky sa hrali každý deň v každom rádiu v ČSSR,“ poznamenal Peter. Repertoár Jandu o dve pesničky doplnila aj jeho dcéra.
Podľa primátora mesta Petra Mináča Dni mesta tentoraz vyvrcholili nezvyčajne veľkou masou ľudí pred základnou školou. Podľa odhadov tam bolo približne 3500 ľudí. „Nebolo kde ani parkovať. Už dávno sme nemali toľko ľudí a popritom nebola ani jediná značka poškodená, nič sa nestalo. To ma najviac teší,“ zhodnotil Mináč, ktorý Jandu počul naživo po prvýkrát a koncert si rovnako pochvaľoval. Predskokanom českej legendy bola skupina Iné Kafe, program bol zakončený ohňostrojom, ktorý bol aj s hudobným doprovodom.

Pozrite si krátky zostrih z vystúpenia Dalibora Jandu v Tisovci

Súčasťou osláv bola aj súťaž vo varení kotlíkových špecialít, ktorej sa zúčastnilo až 11 družstiev. Jedno z nich bolo až zo Srbska. Porota podľa primátora najlepšie ohodnotila držky, ktoré navaril Karol Anger a Ivan Hazucha z R. Soboty. „Za päť minút boli vraj fuč,“ povedal Mináč a dodal, že atmosféra bola aj napriek dažďu fantastická. Minulý rok varili špeciality štyri družstvá, tento rok pozvanie prijali aj starostovia i členovia OZ Naša Sobota.

 

K slávnostnému oceneniu v Tisovci prišiel po piatich rokoch s piano show Jozef Hollý. Diváci si sním zaspievali a záverom odmenili potleskom.
Na Dni mesta ocenili občianske aktivity aj mladých hasičov pri nedávnom požiari

Počas osláv Dní mesta ocenili a finančne odmenili aj obyvateľov jednej z bytoviek v Tisovci, ktorí si sami upravujú svoje okolie, kosia a starajú sa o kvety a zametajú chodníky. Postavili si altánok i ohnisko na spoločné stretnutia. Ocenenie prevzal Dušan Antal počas slávnostného zasadnutia poslancov mestského zastupiteľstva. „Títo občania od nás nikdy nepožadovali pokosenie, úpravu sídliska. Čudujeme sa, že v tejto dobe ešte takíto ľudia sú,“ spomenul primátor Tisovca.

Po nedávnom jarnom požiari lesa pri Tisovci boli ocenení aj siedmi pomocníci, zo základnej a strednej školy, ktorí sa zapojili do hasenia. Cenu primátora tento rok dostal Tomáš Barnabáš, primátor z partnerského mesta Putnok v Maďarsku, za 20 ročnú partnerskú spoluprácu a udržiavanie dobrých vzťahov. Primátor Tisovca ocenil aj Júliusa Cabana, ktorý už tri roky zbiera historické fotky mesta a okolia od ľudí a zverejňuje ich na sociálnej sieti. Ocenený bol aj Dušan Hutka, ktorého publikáciu o príbehoch z vojny a SNP krstili nedávno počas odhalenia busty Júliusa Noska. Pri príležitosti životného jubilea, 70. rokov, mal primátor oceniť aj Mariana Lapšanského, generálneho riaditeľa Slovenskej filharmónie. Pre pracovné povinnosti sa ale zasadnutia nezúčastnil a ospravedlnil sa. Ocenená bola aj Gabriela Rúfusová, dirigentka mužského speváckeho zboru Samuela Daxnera, ktorý v tomto roku píše svoju históriu už 140 rokom. Kyticu kvetov si prevzala za svoju prácu a spoluprácou so samosprávou aj Helena Pašiaková, riaditeľka Evanjelického gymnázia EGT, pri príležitosti 25. výročia znovu založenia školy. „Inštitúcia robí nielen Tisovcu, ale aj celému Slovensku veľmi dobré meno,“ povedal Mináč.

 

Pozrite si fotogalériu z objektívu Milana Slabeja

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Rimava.sk, Milan Slabej, Peter Poboček, VIDEO z koncertu Daniela Landu: Mino Cibo


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross