No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO-TRANSISTOR: V Čiernom orli to Medial Banana rozbalili naplno

perex-transistorV Čiernom orli to uplynulý piatok večer žilo hudbou v štýle drum n bass, jungle, trap, bass music, ale hlavne reggae, o ktoré sa postarala slovenská špička tohto štýlu, Medial Banana. Reggae-páni z Bratislavy zaspievali počas svojho viac ako hodinového vystúpenia, ktoré sa nezaobišlo bez prídavku, piesne zo svojho starého i nového albumu. A ako pred ich koncertom uviedol jeden z organizátorov, Adam Pavella, ich vystúpenia sú známe výbornými hudobnými výkonmi a dobrou atmosférou. Toto sa aj potvrdilo, na ich reggae piesne sa bavilo približne dvesto ľudí, ktorí si spoločne s nimi zaspievali nielen reggae verziu známej slovenskej piesne Horehronie, ale mnohé ďalšie ich piesne.

Po vystúpení Medial Banana však letný žúr nekončil. O dobrú atmosféru pod holým nebom sa postarala aj trojica dj-ov, miláčikov domáceho publika, a to DJ Kaya, Sandy a Ples, ktorí opäť ukázali svoje umenie za mixpultmi. Takže, kto bol súčasťou žúru, ktorý odštartoval tohtoročné leto má na čo spomínať, a kto nie môže ľutovať 🙂

S akciou boli spokojní aj samotní organizátori. Ako uviedol pre Rimava.sk Adam Pavella, Transistor hodnotí ako veľmi príjemné letné podujatie v rámci kultúrneho leta Hot Art.

Pozrite si video z koncertu Medial Banana v Čiernom orli počas akcie Transistor 2016

Počas tohto projektu sa v lete môžete tešiť aj na ďalšie pripravované akcie. Najbližšie to bude tradičný Westernový deň v mestskej záhrade, ktorý môžu deti navštíviť so svojimi rodičmi v sobotu, 9. júla od 10.00 hod. Počas celého dňa na nich čakajú zaujímavé atrakcie ako nafukovací hrad, šmýkačka, trampolíny, ryžovanie zlata, kolky, maľovanie na tvár, súťaže a hry, jazda na koňoch, vozenie na koči a iné.

Pre deti sú ďalej pripravené divadelné predstavenie Bratia Grimmovci (24. 7.) , koncerty kapiel Alma (HU, 14. 8.) a Paci pac (11. 9.) a originálna séria tvorivých dielní v Mestskej galérii s názvom Letná detská univerzita (august). Rockerov potešíme festivalom One day fest (29. 7. 2016), v rámci ktorého privítame maďarskú legendu Pokolgép, českú kapelu Alkehol, Ramchat, Before the Zero day, Pseudosapiens, Sons a kapelu, ktorú si fanúšikovia zvolia hlasovaním. Milovníkom krásnej hudby zahrá 19. 7. sláčikové Muchovo kvarteto a mladá pianistka Bibiana Miškolciová (13. 9.). Medzi hudobné lahôdky partí určite ešte koncert v súčasnosti veľmi obľúbenej kapely Korben Dallas, s ktorou si zahrá aj Zuzka Mikulcová Band (19. 8.), koncert Lipa a Lasica, ktorý je naplánovaný na piatok 26. 8., Návrat Honza Nedvěda (18. 9.) a veľkým prekvapením bude akustický koncert IMT Smile (2. 9. 2016). Tradične aj tento rok zavíta do Rimavskej Soboty Bažant kinematograf (streda 3. – sobota 6. 8.) s vynikajúcimi českými a slovenskými filmovými titulmi: Kobry a užovky, Wilsonov, Stratení v Mníchove, Eva Nová. Záver HOT ART-u bude patriť divadelnej komédii Ach Rómeo, ach Júlia (30. 9. 2016).

Transistor je súčasťou kultúrneho leta HOT ART, ktoré pre Vás pripravilo MsKS s finančnou podporou FPU a miestnych podnikateľov. Počas neho Vám až do konca septembra ponúkneme zaujímavé hudobné a divadelné produkcie.

Zdroj: MsKS, Sponzorovaný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross