No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO-VIDEO: Vianočná kapustnica bola ekologickejšia, podávali ju v eko miskách a ohňostroj vystriedala Laserová Show

Vianočná kapustnica v Rimavskej Sobote, ktorá každoročne spája ľudí, bola tentokrát ekologickejšia ako po minulé roky. Trend minimalizovania jednorázových plastov sa odzrkadlil na tomto ročníku tým, že každé družstvo dostalo EKO balíček k podávaniu kapustnice verejnosti. Vyše 50 tímov sa stretlo na Hlavnom námestí už v priebehu dopoludnia, popoludní začínali postupne variť a vyhodnotenie bolo naplánované po 17-tej hodine.

Akciu roka pár dní pred Vianocami spestril moderátor a zabávač Andrej Bičan, ktorý moderoval toto podujatie v Rimavskej Sobote po prvýkrát. Podľa jeho slov si však akciu a pestrosť prísad v 52 kapustniciach pochvaľoval. Medzi súťažami nechýbalo chytanie kapra, pílenie dreva či pitie piva zo šibenice. "Napriek tomu, že robíme takúto veľkú akciu, chceme, aby sme minimalizovali dopad na životné prostredie," povedal jeden z členov občianskeho združenia Naša Sobota Daniel Csúr, podľa ktorého sa tu ľudia pred Vianocami už tradične zídu, srandujú, jedia a rozdávajú radosť jeden-druhému.Spomedzi viac ako 50 kapustníc trojčlenná odborná porota vybrala tri najlepšie. Tento rok k nim patria nováčikovia z tímu Pizza Západ. "Nečakali sme to. Sme radi, prišli sme sa zabaviť," povedali po vyhlásení výsledkov zástupkyne víťazného tímu.

Druhé miesto patrí tímu Aproving a tretie policajtom vo výslužbe z Ipa Rimavská Sobota, ktorí boli na podujatí už piaty rok. "Všetky kapustnice, ktoré tu boli uvarené, boli na vysokej úrovni," zhodnotil výkony súťažiacich predseda poroty Miloš Lachkovič známy aj ako porotca z Masterchef Slovensko. Podľa jeho slov hodnotili chuť, vzhľad, dôležité pritom bolo, aby si ju do úst mohlo dať dieťa a aj dospelý.

Po prvýkrát sa akcie zúčastnili a tú "svoju jedinečnú" kapustnicu prišli navariť Retro tím z Kružna, futbalisti z Hajnáčky, kamaráti s názvom Loptoši či partia Motorkárov z R. Soboty a R. Zalužian. "Posledné tri mesiace sme mali veľa práce a konečne prišla akcia. Bolo to spontánne a vydarilo sa nám prísť spolu. Atmosféra bola perfektná, zabavili sme sa, o tom to má byť," povedal Peter Kršák z tímu motorkárov.

Čerstvé suroviny k vareniu rozhodne nechýbali poľovníkom alebo tímu Debnička. Prišli aj starostovia z viacerých obcí, ktorí sa spojili, športovci, rôzne firmy, záujmové združenia a inštitúcie, RC Čerenčany či zdravotníci zo Svetu Zdravia. Aj keď každý tím chcel vyhrať, väčšina prítomných nám potvrdila, že prišli najmä za zábavou, oddýchnuť si, stretnúť sa s priateľmi, vytvoriť príjemnú predvianočnú atmosféru.

Kapustnicu tento rok navarili a ľudí nejednou porciou v papierových miskách pohostili aj členovia našej redakcie spolu s osvedčeným šéfkuchárom z TV JOJ. Sme radi, že vám chutilo, kapustnica sa minula do pár desiatok minút.

Podvečer zahrala kapela Kabát Revival a kapustnicu v EKO štýle niekoľkokrát umocnila Laserová Show s hudobným podmasom, ktorá nahradila klasický ohňostroj plný delobuchov a petárd. "Ohňostroj býva pekný, ale sme radi, že sa mestom neozývajú delobuchy. V nesprávnych rukách je to nebezpečné pre samotných ľudí či pre zvieratá," podotkla účastníčka kapustnice Erika. "Nálada je tu super, nechýba ani punč a dobrí ľudia. Kapustnice sme sa objedli až do Vianoc," zhodli sa viacerí účastníci.

Viac o atmosfére z tohtoročnej kapustnice si pozrite vo videu TV Rimava

https://www.facebook.com/tvrimava/videos/3403629506346393/

Zdroj: Rimava.sk, TV Rimava


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross