No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Vo Veľkých Teriakovciach oslavovali Deň otcov

21. júna 2011 |  | |

V sobotu, 18. júna, bol dvor mlyna vo Veľkých Teriakovciach dejiskom netradičných súťaží otcov a detí. Podujatím Od buka do buka oslávili Deň otcov, jeho súčasťou boli aj pozývačky na folklórny festival Klenovská rontouka, ktorý sa bude konať najbližší víkend v Klenovci.

Ako Rimava.sk informovala Miroslava Kubaliaková z Občianskeho združenia Ozveny Hrachovo, sobotňajšiu akciu zahájila Ženská spevácka skupina Skalina z Hnúšte a Folklórny súbor Vepor z Klenovca. „Ďalším bodom programu boli súťaže otcov a detí či starých otcov a vnúčat v netradičných disciplínach. Osem dvojíc si zasúťažilo v preberaní hrachu a fazule, v pití žinčice, v zhotovení dreveného domčeka aj v jedení halušiek. V súťaži šikovné nožičky nechýbali ani "akrobatické" kúsky,“ priblížila priebeh podujatia Kubaliaková. Ako ďalej uviedla, víťazmi súťaže sa stal Jarko Zvara s dcérou Luckou, druhý skončil Milan Šulek s vnukom Kubkom, tretie miesto patrilo Ľuborovi Palkovičovi a jeho dcére Katke.

Podujatie zavŕšilo vystúpenie folklórneho súboru Vepor, ktorý sa predstavil pásmom spevu, hudby a tanca. „Aj táto akcia dopadla nad naše očakávania, za čo patrí veľké poďakovanie všetkým spoluorganizátorom, účinkujúcim, súťažiacim, návštevníkom a našim dobrovoľníkom, ktorí nám pomáhali pri príprave a realizácii podujatia,“ uviedla Kubaliaková.

Zdroj: Rimava.sk Foto: Imrich Garláty


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross