Zdroj foto: Stanka Sivičeková

VEĽKÝ KRTÍŠ/RIMAVSKÁ SOBOTA – V sobotu (23. marca) si športovci zasúťažili v krytej plavárni vo Veľkom Krtíši. Išlo o 2. kolo Banskobystrického plaveckého pohára, ktoré i tentokrát prinieslo úspech. Rimavskosobotský klub prezentovalo 19 plavcov.

Najmladšiu kategóriu zastupoval Tomáš Füri. Darilo sa mu v disciplínach 50 metrov voľného spôsobu, 100 metrov prsia, 50 metrov motýlik a 100 metrov polohového plávania. Domov si tak odniesol štyri prvenstvá a v disciplíne 50 metrov prsia získal striebro. Okrem neho si v rovnakej kategórii zaplávali aj štyri dievčatá.

Vivien Figei si vybojovala v disciplíne 50 a 100 metrov motýlik dve strieborné priečky. Viktórii Klinckovej sa podarilo obsadiť všetky tri stupienky víťazov. Dve zlaté medaily získala v disciplínach 50 a 100 metrov motýlik. Ďalšie dve, tentokrát medaily strieborného lesku, prevzala za disciplíny 50 metrov voľného spôsobu a na 50 metroch znaku. Nakoniec nevynechala ani bronz, ktorý získala za polohové plávanie.

Laure Látkovej sa zadarilo v prsiarskych disciplínach. V pretekoch na 200 metrov voľného spôsobu si Barbora Roháriková vyplávala striebro. Okrem toho sa jej darilo i v motýlikovej päťdesiatke, z ktorej si odniesla bronz. Za kategóriu mladších plavcov zabojoval Filip Hriň, ktorý si v disciplíne 100 metrov prsia vyplával 3. miesto. Tesne za stupienkom víťazov sa nachádzal v disciplíne polohového plávania.

Z dievčat si zasúťažila aj Nikola Chovancová, ktorá získala v motýlikovej stovke bronz. V disciplíne 50 a 100 metrov prsia sa umiestnila tesne za stupienkom víťazov. Mii Nosáľovej sa podarilo obdržať 1.
miesto v disciplíne 100 metrov motýlik a v 50 metroch motýlik skončila ako druhá. Nesklamala ani v disciplíne 50 metrov znak, z ktorej si odniesla bronz.

Vo V. Krtíši sa predstavila aj Sofia Timková. V disciplíne 100 metrov prsia si vyplávala 2. miesto. Zlato získala v disciplíne 50 metrov prsia. Tereza Ďurková si v disciplíne 100 metrov motýlik vyslúžila striebro a v 50 metroch motýlika bronz.

Medzi starších súťažiacich sa zaradilo šesť rimavskosobotských plavcov. V disciplínach 50 a 100 metrov prsia obsadil druhé miesto Šimon Šupica. Striebro mu prislúchalo za disciplínu 50 metrov kraul. Sabina Iždinská si domov odniesla bronz za polohové plávanie. Tri strieborné priečky si vyslúžila za 50 a 100 metrov prsia a 100 metrov motýlik. V disciplíne 50 metrov znak sa Lei Kolimárovej podarilo získať 3. miesto.

Sofia Látková sa na pódiu objavila celkom sedemkrát. V 50 metoch znak a 100 metroch motýlika obdržala 1. miesto. O striebro zabojovala v disciplínach 50 metrov motýlik a 100 metrov polohové plávanie. Zbierku zakončila 3. miestom v 50 a 200 metroch voľného spôsobu a v 200 metroch znak. Emílii Schedlingovej prináležali dve bronzové priečky v disciplíne 50 a 100 metrov prsia. Za 50 a 200 metrov voľného spôsobu, 200 metrov znak, 50 a 100 metrov prsia, ale i za 100 metrov polohových pretekov
si Ela Valachová vyplávala prvenstvo.

Ďalšia kategória patrila tým najstarším. Tamare Hriňovej a Petrovi Haásovi sa podarilo získať po dve bronzové medaily. Hriňovej sa najviac darilo v 50 metroch znak a 100 metroch prsia. Haás si 3. miesto odniesol z disciplín 50 metrov znak a 100 metrov polohové preteky. Obsadil však i druhú priečku v 50 a 100 metroch prsia. Za disciplínu 50 metrov motýlik si Matej Šiminský vyplával striebro.

V disciplíne 4x50 metrov voľného spôsobu mix boli zostavené dve štafety. Prvá štafeta v zložení Ďurková, Füri, Hriň a Klincková skončila na 9. mieste. Viac sa darilo tej druhej, ktorá s časom 1:58 skončila na druhom mieste. Striebro vybojovali v zostave Valachová, Šiminský, Látková a Haás. Rimavskosobotský klub získal vďaka pretekárom 54 cenných kovov.

Ďalšie kolo Banskobystrického plaveckého pohára sa bude konať v apríli. Najbližšie si však plavci zaplávajú už o dva týždne v Žiline pri príležitosti 1. kola Majstrovstiev stredoslovenskej oblasti.