No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Výrobný závod Gemerka skončil pod vodou, v Tornali zasadá krízový štáb

TORNAĽA – So súčasnou povodňovou situáciou v našom regióne bojujú aj príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) na viacerých miestach. Hasiči sú momentálne prítomní aj pri odčerpávaní vody v areáli výrobnej prevádzky Gemerka a rovnako aj jej okolia.

Na mieste zasahujú hasiči z Revúcej, Rimavskej Soboty, Lučenca, Tornale aj Banskej Bystrice. Do závodu smerovali aj ďalšie posádky s potrebnou technikou.

Článok pokračuje pod reklamou


Vzhľadom na hlásené záplavy primátorka mesta Erika Győrfiová zvolala krízový štáb. Tá počas včerajšieho dňa vyhlásila aj tretí stupeň povodňovej aktivity. "Následkom prívalových zrážok v meste Tornaľa a jej okolí došlo k zaplaveniu časti mesta a je predpoklad že budú zaplavené rodinné a bytové domy a miestne prístupové komunikácie z povrchových a svahových vôd a vodného toku Činča," znelo v oficiálnom vyjadrení mesta na ich facebookovej stránke.

Pomoc profesionálnych a dobrovoľných hasičov je v kritických oblastiach potrebná najmä pri odstraňovaní popadaných stromov z cestných komunikácií a pri odčerpávaní vody zo zatopených ulíc a pivničných priestorov.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross