No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Winkelmann plánuje spustiť výrobu v lete 2025. Zamestnať má 400 ľudí

Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Práce na výstavbe priemyselného parku pri Rimavskej Sobote pokračujú. V stredu, 19. júna, ho navštívila podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva Slovenskej republiky Denisa Saková. Stretla sa tam so zástupcami spoločností Winkelmann a MH Invest.

Denisa Saková po výjazdovom zasadnutí vlády SR v Rimavskej Sobote v spoločnosti Heinricha Winkelmanna osobne navštívila pripravovaný priemyselný park.

Ako povedala pre Rimava.sk, s Heinrichom Winkelmannom sa dohodli, že ministerstvo hospodárstva spolu s ostatnými ministerstvami sa budú snažiť všetko zameškané dotiahnuť.

"Myslím, že sa nám to aj darí. 15. marca boli odkúpené pozemky firmou Winkelmann, dnes tu vidíme základné piliere a základy stavby. Tu v roku 2025 v letných mesiacoch plánuje firma Winkelmann spustiť výrobu," povedala ministerka hospodárstva.

Článok pokračuje pod reklamou


Firma Winkelmann plánuje produkovať nádrže na ohrievače vody. Ako ďalej ministerka informovala, v roku 2025 je naplánovaná výroba 40-tisíc nádrží. Pri plnej výrobe je predpokladaná produkcia 300-tisíc vodných nádrží ročne.

Ako ďalej ministerka informovala, firma Winkelmann plánuje svoju výrobu rozšíriť. "Samozrejme mu budeme nápomocní. Aj na ostatné časti parku sa už prišli pozrieť ďalší subdodávatelia firmy Winkelmann. Servis a služby, ktoré sme mu ponúkli, nám poslúžili ako pozitívna spätná väzba, ktorú podáva ďalej ostatným investorom," povedala.

Spoločnosť Winkelmann by mala pripraviť približne 400 pracovných miest. "V strednodobom horizonte spolu s ostatnými subdodávateľmi by tu mohlo vzniknúť až 1 500 pracovných miest, čo tento región určite potrebuje," dodala ministerka.

Konateľ spoločnosti MH Invest Adrián Jenčo pre Rimava.sk uviedol, že spočiatku boli s výstavbou problémy. "Na jeseň tu veľa pršalo, následne skoro začalo mrznúť a projektová dokumentácia nebola spracovaná tak, ako sa očakávalo," uviedol.

Firma Winkelmann z dôvodu, že sa neplnili termíny, chcela odísť. "Prijali sme opatrenia rôzneho charakteru a podarilo sa nám sľúbené termíny nanovo dodržať," dodal Jenčo.

Spoločnosť MH Invest pripravuje dobudovanie inžinierskych sietí, ako sú cesty, elektrina a plyn. Tieto by mali pribudnúť do konca roka.

Heinrich Winkelmann vidí výstavbu optimisticky. "Vytýčili sme si určité ciele a postaráme sa o splnenie všetkých. Samozrejme, na každom mieste a pri každom projekte, ktorý spustíte, dôjde ku konfliktu v načasovaní, ale väčšinou bude všetko dobehnuté, takže sa toho neobávam," dodal.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross