No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Začiatok prázdnin začal cestou Rozprávkovým lesom

perex-lesVyšný Skálnik, sobota ráno, 2. júla, slnečné počasie a všetko pripravené pre malých i veľkých návštevníkov Rozprávkového lesa. „Všetky stanovištia boli inšpirované rôznymi rozprávkami, ktoré si pripravili obce a občianske združenia z Mikroregiónu Rimava a Rimavica,“ uviedla pre Rimava.sk Henrieta Struhárová z Mikroregiónu Rimava a Rimavica.

Bránu do Rozprávkového lesa podľa jej slov otvorili zajačik s muchotrávkou. A tak ako to býva zvykom, Filmárik a Filmuška svojim kotúľom vyprevadili všetky deti na cestu rozprávkou, kde na nich čakali rôzne stanovištia. „Na druhom stanovišti so zaujímavými úlohami čakali Maťko a Kubko. Nezabudlo sa ani na známeho rozprávkára Pavla E. Dobšinského, ktorý tu mal svoju rozprávku O chudobnom mlynárovi,“ priblížila Struhárová, podľa ktorej Máša a Medveď nechali detičky hádať, aké tajné veci sa schovávajú v krabici. Ako podotkla Struhárová, po prejdení kratšej trasy sa deti dostali do sveta zábavy, a to so Šašom a Šašulienkou, ktorí pomaľovali deťom tváre.

Pri pirátoch podľa nej hrozilo, že ak deti správne neprejdú labyrint, zostanú pirátskymi väzňami. Nechýbali ani žltí Mimoni a keďže ich bolo veľa, pár z nich sa zatúlalo a bolo ich treba hľadať v bazéne s gulôčkami, deti privítala aj Červená čiapočka a stará mama ich vzala k vĺčkovi.

Deti si podľa Struhárovej vyskúšali aj svoju mušku v hode oštepom, a to na kraji lesa kde sa o to postaral Orlie pierko so svojimi kamarátmi indiánmi. V hlbokom lese v Lesnom kráľovstve pre zmenu tancovali bosé víly a pomohli deťom prejsť ponad dúhu. „Chrobáčiky zase nechali detičky hádať a na čistinke pod lesom už netrpezlivo čakal na pomoc Janko Hraško. Nevedel čo má s toľkým hrachom robiť,“ priblížila Struhárová jedno z ďalších stanovíšť a doplnila, že pri skalách v útrobách lesa blúdila Snehulienka so svojimi trpaslíkmi a neďaleko nej si spravili táborisko čarodejnice a čerti, ktorí sa už tešili na neposlušné deti.

„Na konci celej trasy čakala na návštevníkov posledná rozprávka. Usmievavá Perinbaba natriasala svoje periny a Alžbetka jej pritom pekne na píšťalke hrala. A ako to už v rozprávke býva, všetko dobre dopadlo. Každé dieťa bolo odmenené sladkou dobrotou za splnené úlohy, stretli rozprávkové postavy a prešli sa krásnou prírodou,“ poznamenala a spomenula, že okrem prechádzky Rozprávkovým lesom, sa deti povozili na koňoch a mohli sa do sýtosti vyšantiť na nafukovacích atrakciách.

Na konci Rozprávkového lesa podľa jej slov čakal na všetkých výborný guláš a párky, ako aj sladké pampúšiky, cukrová vata, či varená kukurica.

Rozprávkovým lesom prešlo viac ako 600 malých i veľkých návštevníkov, ktorí mohli prežiť nezabudnuteľný deň. Cestu Rozprávkovým lesom aj tento rok pripravili obce patriace do Mikroregiónu Rimava a Rimavica, ako i občianske združenia: OZ Ozveny, OZ Teriakovčan, OZ Solenia a Čerienka. Zapojila sa aj Základná škola Sama Vozára z Hrachova.

„Veľké poďakovanie patrí všetkým obciam, občianskym združeniam a dobrovoľníkom, ktorí pomohli zorganizovať túto úžasnú akciu pre našich najmenších. Už teraz sa tešíme, že o rok si ho zopakujeme opäť,“ dodala na záver.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Mikroregión Rimava a Rimavica


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross