No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ FOTO: Zamrznutý Kurinec a plážové kúpalisko lákajú korčuliarov, využívajú aj „Zimák“

perex-kurinecTeploty pod bodom mrazu a slnečné počasie v uplynulých dňoch sa postarali o zimné radovánky mnohým ľuďom. Zimné prázdniny využili relaxovaním na čerstvom vzduchu na Kurinci ako aj na bývalom plážovom kúpalisku v Rimavskej Sobote, kde zamrznuté vodné plochy boli ideálne na obutie korčulí a rozhýbanie sa po vianočných sviatkoch. Výnimkou nebol ani dnešný sviatok Troch kráľov.

Podľa viacerých korčuliarov sa im na kurineckom jazere a bývalom plážovom kúpalisku páči. „Je tu väčšia plocha na korčuľovanie ako na Zimnom štadióne, kde je malý priestor a treba dávať väčší pozor na deti. Tu sa deti môžu vyblázniť koľko len chcú,“ povedal Kamil, jeden z korčuliarov, podľa ktorého je ľad lepší ako minulý rok. Rovnako dobrý a pevný ľad je podľa korčuliarky Veroniky aj na bývalom kúpalisku. „Ľad je hladký a celá plocha je úplne zamrznutá,“ dodala Veronika.

Korčuliari však využívajú aj Zimný štadión v Rimavskej Sobote. Pre verejnosť je otvorený od októbra, najväčšiu návštevnosť však zaznamenali pracovníci TSM tradične počas zimných prázdnin, kedy bolo pre verejnosť vyčlenených viac času, denne približne sedem až osem hodín. Najdlhšie by mala byť ľadová plocha k dispozícii pre verejnosť v sobotu, 9. januára a to od 09.00 – 11.00; 11.30 – 14.00; 14.30 – 16.30; 17.00 – 19.00 hod.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross