No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: ZŠ P. Dobšinského sa podarilo získať dotáciu na unikátny projekt

Zdroj: Archív ZŠ P. Dobšinského

RIMAVSKÁ SOBOTA – Základnej škole Pavla Dobšinského sa ako jedinej v meste podarilo získať dotáciu 4000 eur na podporu etického správania a hodnotového vzdelávania v školách.

Cieľom výzvy bolo posilniť implementáciu systémových nástrojov v školách, ktoré sú založené na participácii a zdieľanej zodpovednosti školskej komunity - učiteľov, žiakov, ale aj rodičov a občianskej spoločnosti pri vytváraní takého školského prostredia, v ktorom je rešpektovaná dôstojnosť každého človeka.

Článok pokračuje pod reklamou


Samozrejmosťou by malo byť aj overovanie faktov, rešpektovanie výsledkov vedeckého bádania a odmietanie neoverených a nepravdivých informácií a názorov založených na dezinformáciách.                  

"Hlavným projektovým zámerom nášho projektu bolo prostredníctvom vhodných vzdelávacích aktivít a programov rozvíjať u žiakov sociálne kompetencie v oblasti kritického myslenia s prepojením na budovanie odolnosti voči dezinformáciám. Zamerali sme sa na prevenciu, intervenciu, na predchádzanie rizikovým situáciám v dôsledku nekritického myslenia a vplyvu dezinformácií," uviedla pre portál Rimava.sk riaditeľka školy Erika Demková.

"Taktiež sme posilňovali emocionálnu odolnosť a rešpekt medzi pedagógmi s následným prepojením na uplatňovanie vzájomného rešpektu medzi žiakmi a zamerali sme sa na rozvoj kritického myslenia, zvyšovanie odolnosti členov školskej komunity voči pôsobeniu dezinformácií a zvyšovanie emocionálnej odolnosti a vzájomného rešpektu medzi členmi školskej komunity," dodala.

Žiaci druhého stupňa od šiesteho ročníka absolvovali workshopy o kritickom myslení a dezinformáciách s digitálnym dotykom, ktoré viedli odborníci z DigiQ. Aktivity boli určené nielen žiakom, ale aj pedagógom a vychovávateľkám.

Stretnutia boli plné interaktívnych aktivít a diskusií. "Vďaka skvelým lektorom sme získali nový pohľad na riešenie problémov a zdokonalili naše analytické schopnosti. Pre pedagógov a vychovávateľky boli pripravené zaujímavé skupinové a individuálne stretnutia zamerané na zvyšovanie vzájomného rešpektu školskej komunity pod vedením skúsenej lektorky, pani Trnkovej," informovala riaditeľka.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross