No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: ZŠ Š. M. Daxnera oslávila okrúhle jubileum

Základná škola Š. M. Daxnera v Rimavskej Sobote oslávila 25. výročie svojho vzniku. Pripomenuli si ho nielen zamestnanci školy, ale aj žiaci v kultúrnom programe slávnostnej Akadémie. Na divadelných doskách Domu kultúry predstavili svoj talent mladší i starší žiaci. A ako povedal riaditeľ Peter Černý, škola je známa tým, že majú radi pohyb, tak sa žiaci predstavili v rôznych pohybových či tanečných číslach.

Okrem tanca, spevu i hudby v rámci podujatia ocenili aj pedagógov a zamestnancov školy. Nechýbal ani prierez históriou školy a prekvapením bolo blahoželanie slovenských hercov zo známeho seriálu. Hoci škola nesie názov po významnom slovenskom národovcovi, spisovateľovi a politikovi nebolo tomu už od jej vzniku. V roku 1993, teda v roku jej vzniku ju každý poznal ako Základnú školu na Ulici Dr. V. Clementisa. Terajší názov získala v roku 2003.

V súčasnosti školu navštevuje 314 žiakov, ktorí sú rozdelení do 16 tried, z toho je osem na 1. stupni a rovnaký počet je i na 2. stupni. Vzdelávanie im poskytuje 29 pedagogických pracovníkov. O chod školy sa však starajú aj desiatky nepedagogických zamestnancov. Škola je v meste prevažne známa svojimi športovými aktivitami. Na jej pôde sa organizujú majstrovstvá Slovenska vo viacboji všestrannosti. Taktiež školu navštívili aj bežci s mierovou pochodňou najdlhšieho štafetového behu na svete. Istý úsek cesty odbehli s nimi i žiaci základnej školy. Okrem športových aktivít pedagógovia pripravujú pre žiakov i ďalšie podujatia v rámci školy, akým je aj Deň ľudových tradícií, na ktorom sa deti môžu zoznámiť nielen s výrobkami našich predkov.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross