No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Župan Lunter a členovia poslaneckého zboru BBSK zložili sľuby v lučenskej radnici

24. novembra 2022 | | |  | 

LUČENEC - Slávnostné sľuby už zložil aj novozvolený župan a členovia poslaneckého zboru BBSK. Tí sa na ustanovujúcom zasadnutí nového zastupiteľstva zišli vo štvrtok (24. 11.) v historickej radnici v Lučenci.

„Zložili sme sľub vernosti nášmu kraju a dnešným dňom preberáme správu kraja za okolností, ktoré majú povahu dvoch strán jednej a tej istej mince. Jedna strana tejto mince je pre náš kraj priaznivá, je nádejná a je výsledkom rozhodnutí, ktoré sme v kraji robili počas uplynulých piatich rokov. Ale je tu aj druhá strana mince, menej priaznivá. Mám na mysli ceny energií a infláciu, aká tu nebola 30 rokov a tiež spôsob, akým sa s krajmi a samosprávami vôbec komunikuje z úrovne štátu, a čo sa dá od vlády očakávať. Táto nepredvídateľnosť – toto absolútne neznáme – je za tejto situácie dvojnásobne nepríjemné,“ povedal vo svojom inauguračnom príhovore predseda BBSK Ondrej Lunter, ktorý v župných voľbách získal 47,53 percenta platných hlasov.

Článok pokračuje pod reklamou.


Spomenul aj rozbehnuté projekty, vďaka ktorým sa môže kraj posunúť zas o kus ďalej. Ide napríklad o dokončenie rekonštrukcií ciest v správe kraja, lepšie vybavenie i smerovanie stredných škôl, lepšie služby vo verejnej doprave, zmeny v sociálnych službách či dobre nastavený a fungujúci mechanizmus čerpania eurofondov, vrátane pomoci obciam s projektmi.

„Polovicu problémov a výziev, ktoré nás čakajú, zvládneme v najlepších záujmoch kraja už tým, akí budeme súdržní. Verím, že dotiahneme do úspešných dohôd rokovania, ktoré už vedieme a ktoré zabezpečia pre naše zastupiteľstvo a vedenie kraja stabilitu, politickú súdržnosť a zdieľanú zodpovednosť,“ povedal Ondrej Lunter s tým, že jeho prioritou bude aj naďalej regionálna súdržnosť – aby sa každý región kraja cítil súčasťou spoločného úsilia.

„Na záver vám chcem sľúbiť aj niečo osobné. Všeličo čítate a počúvate, ale ja chcem aj dnes povedať: verím v budúcnosť nášho kraja. A moje stopercentné nasadenie počas celých štyroch rokov bude patriť kraju,“ uzavrel novozvolený predseda.

Lunter využil výjazdové rokovanie aj na to, aby si uctil pamiatku B. S. Timravy pri jej pamätníku a navštívil gymnázium v Lučenci.

Nové zastupiteľstvo ustanovilo aj komisiu financií a správy majetku, aby už na svojom nasledujúcom zasadaní, ktoré sa bude konať 19. decembra, mohli poslanci rokovať o rozpočte pre nasledujúci rok.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross