No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/R. SOBOTA: Centrum zaplnilo viac ako sto jarmočníkov, začali sa Dni mesta

jarmok-2015Centrum Rimavskej Soboty sa od rána plní jarmočníkmi so svojimi stánkami. Doprava bude pre motoristov dnes a zajtra na Hlavnom námestí uzavretá.

Návštevníci jarných trhov si majú možnosť zakúpiť spotrebný tovar, oblečenie, remeselnícke výrobky či obľúbené cukrovinky. Na jarmoku si na svoje prídu aj milovníci záhrad, ktorí majú na výber z rôznych rastlín, liečivých bylín či okrasných drevín. Predávajúci nezabudli ani na oddych na čerstvom vzduchu. K zakúpeniu sú na výber rôzne hojdacie siete a kreslá, kotlíky či grily.

Na Hlavnom námestí vystúpili škôlkári, školáci, športové kluby mesta, súbory a krúžky CVČ Relax. Na Námestí Š. M. Daxnera sa konala Okresná súťaž družstiev prvej pomoci Slovenského červeného kríža. Súťažilo osem družstiev.
O 15-tej hodine zasadali poslanci mestského zastupiteľstva v divadelnej sále Domu kultúry. Cenu mesta bola udelená Eve Čarnokej, Gézovi Erdélyimu a Združeniu príbuzných a priateľov duševne chorých OPORA G+N v zastúpení Eleny Martinovičovej. Cenu primátora mesta dostala Helena Tamásová z Rimavskej Soboty, ktorá o pár dní oslávi 103 narodeniny. Primátor Jozef Šimko cenu odovzdal aj doktorovi Dušanovi Rybárovi a Krajskej organizácii Únie žien Slovenska.

Od 18-tej hodiny sa centrum rozozvučí na známe melódie hudobnej stanice SENZI, ktoré vystrieda rocková kapela SEXIT z Rožňavy a koniec prvého dňa osláv Dni mesta bude patriť ohňovej šou skupiny FANDANGO.

Zdroj: Rimava.sk

 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross