No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/R. SOBOTA: Obyvatelia sídliska si skrášlili svoje okolie

upratovanie-nasa-sobotaObyvatelia mestskej časti Sídlisko Rimava – Malohontská si uplynulú sobotu skrášľovali svoje okolie. Okrem čistejších chodníkov i ciest v tejto mestskej časti „hrajú“ novými farbami nielen lavičky, ale aj preliezky. A po dobre odvedenej práci nechýbala ani odmena vo forme guľášu, na ktorom si všetci pochutnali. Túto akciu zorganizoval výbor mestskej časti Sídlisko Rimava – Malohontská v spolupráci s Občianskym združením Naša Sobota a mestom Rimavská Sobota.

„Nedovolím si povedať koľko ľudí prišlo, ale keď sme sa prešli sídliskom, tak aj vďaka vestičkám od OZ Naša Sobota bolo vidieť, že sa na tom sídlisku pracovalo,“ uviedla pre Rimava.sk Ľubica Kubiňáková, predsedníčka výboru mestskej časti Sídlisko Rimava – Malohontská. Podľa jej slov to, čo ľudia chceli v rámci upratovania spraviť, to sa im aj podarilo. „Keď sme si my ako výbor mestskej časti prešli sídlisko, bolo krásne vidieť ako ožili lavičky, preliezky tými novými farbami. Boli vyhrabané okraje chodníkov i ciest, rovnako aj pieskoviská sa upravovali, tam kde bolo možné sa dosypal aj piesok,“ priblížila Kubiňáková, podľa ktorej z tejto akcie mali všetci zúčastnení dobrý pocit.

V rámci upratovania sa však aj súťažilo, a to v hľadaní Zlatej smeti. Ako poznamenala predsedníčka, zo štyroch ukrytých smetí sa podarilo nájsť tri, úspešní nálezcovia boli odmenení taškou plnou darčekov. Kto by ešte našiel tú poslednú, podľa Kubiňákovej, má ešte možnosť prihlásiť sa vo výbore mestskej časti a odmena od OZ Naša Sobota ho určite neminie.

Na záver akcie nechýbal, podľa slov predsedníčky, všetkými vychválený guľáš od OZ Naša Sobota, na ktorom si každý pochutnal. Hoci toto občerstvenie bolo oficiálnym ukončením akcie, niektorí ľudia z okolitých bytoviek pokračovali v upratovaní ďalej. „Niektorí pracovali aj do večerných hodín,“ dodala. Ako ďalej Kubiňáková spomenula, po oficiálnom skončení sa tvorili aj skupinky ľudí, ktoré sa stretli a urobili si piknik či hrali sa spoločne so svojimi ratolesťami.

„A toto sme chceli docieliť, aby sa susedia spájali, aby prežili nielen pracovný, ale aj príjemný deň v spoločnosti. Celá akcia bola aj o tom, aby sa susedia spoznali bližšie ako len keď sa stretnú vo výťahu či niekde na ulici,“ uviedla Kubiňáková a dodala, že počas upratovania sa pristavovali ľudia z iných častí mesta, ktorí by rovnako privítali podobnú akciu aj vo svojom okolí.

Organizátori ďakujú sponzorom a podporovateľom tejto akcie: TSM Rimavská Sobota, Farby-Laky Média, Riso-R, KORO, Juvamed, Koruna Market, Eurodetektor Slovakia, Tauris, Rimava.sk,
Zsolt Kónya-Štrky,Piesky.

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok, foto: Samuel Bencső
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross