No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/R. SOBOTA: Po prázdninách sa opäť zaplnili lavice, začal sa školský rok

skolsky-rok-2015Po dvojmesačnom voľne od domácich úloh a povinností si dnes do školských lavíc opäť zasadli žiaci a študenti. Medzi nimi boli aj malí prváčikovia, ktorí brány školy prekročili po prvý raz. V školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Rimavská Sobota zasadlo podľa primátora Jozefa Šimka 261 prváčikov, ktorý sa žiakom prihovoril na Základnej škole P. Dobšinského. Okrem neho vo svojich slávnostných príhovoroch privítali všetkých školákov riaditelia aj niektorí poslanci mesta.

Mesto Rimavská Sobota je zriaďovateľom troch plneorganizovaných základných škôl s vyučovacím jazykom slovenským, jednej základnej školy s vyučovacím jazykom maďarským, jednej základnej školy (prvý stupeň) spojenej s materskou školou s vyučovacím jazykom maďarským. V zriaďovateľskej pôsobnosti mesta je šesť materských škôl, Centrum voľného času a Základná umelecká škola.

Najbližšie prázdniny budú už o mesiac

Tento školský rok čaká na žiakov a študentov 24 dní prázdnin, z ktorých 6 dní pripadne na sviatky a ďalšie tri voľné dni sviatkov. Najbližšie dvojdňové prázdniny si školáci užijú koncom októbra. Po jesenných prázdninách nasledujú približne dvojtýždňové vianočné, od 23. decembra do 7. januára. Vo februári deti čaká deň voľna po tom, čo si preberú polročné vysvedčenia. Jarné prázdniny odštarujú vo februári v Košickom a Prešovskom kraji. Další týždeň si deti užijú voľno z Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja. Tento školský rok ich ukončia v Banskobystrickom, Žilinskom a Trenčianskom kraji. Tam si žiaci od školy oddýchnu od 29. februára do 4. marca. Poslednými prázdninami pred dvojmesačným letným voľnom sú veľkonočné prázdniny. Tie tento rok budú od 24. do 29. marca.

Deviatakov čaká testovanie

Deviatiaci majú pred sebou aj celoslovenské testovanie 9-2016, ktoré sa podľa Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) uskutoční v stredu, 6. apríla 2016, náhradný termín bude v utorok 19. apríla. Testovanie preverí vedomosti deviatakov z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra, ukrajinský jazyk a literatúra, slovenský jazyk a slovenská literatúra.

Zdroj: Rimava.sk, NÚCEM


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross