No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTOSÚŤAŽ: Najkrajšie zábery umiestnia v uliciach Rimavskej Soboty

6. novembra 2013 |  | |

Hlavne namestie Rimavska SobotaPošlite svoje fotografie do súťaže, tie najkrajšie budú v decembri zdobiť ulice Rimavskej Soboty. Projekt pripravilo Občianske združenie Oxymoron, ktoré chce takto objaviť fotografické talenty ale zároveň skrášliť najfrekventovanejšie časti mesta. „Namiesto reklamy ponúkneme ľuďom umenie a spríjemníme ich každodennú realitu, čakanie na príchod autobusu či prechod ulicami mesta,“ hovorí Regina Špitálová z OZ Oxymoron.

Ako ďalej spomenula, súťaž vyhlásili pre skupinu miestnych amatérskych Fotonadšencov, no zapojiť sa do nej môže každý. „Jedným z cieľov súťaže bolo rozšírenie tejto skupiny prívržencov fotografovania o nových členov, pozývame preto aj ostatných, aby sa zapojili“ vyzýva Špitálová. Zdôraznila, že čas na zaslanie fotiek či koláží vyprší v nedeľu, 10. novembra. O víťazovi rozhodne hlasovanie na Rimava.sk na Facebook-u. Najšikovnejší fotograf získa stoeurový poukaz na veľkoformátovú tlač podľa vlastného výberu, v hre sú aj ďalšie ceny od sponzorov. Dvadsať najlepších fotografií v závere roka umiestnia na banneroch v rôznych častiach mesta.

Ako Regina Špitálová prezradila, inšpirovali sa podobnými projektmi prezentácie umenia, kedy sa napríklad vo verejných dopravných prostriedkoch objavila poézia. "Považujem to za atraktívny spôsob prezentácie pri súčasnom uponáhľanom spôsobe života. Ľudia nenachádzajú toľko času na návštevu kultúrnych a spoločenských udalostí akou je napr. návšteva galérie, divadla a podobne. Takže tentokrát bude "galériou" samotné mesto,“ povedala.

Téma fotografií nie je stanovená. Do súťaže možno poslať maximálne šesť fotografií, z ktorých budú vytvorené koláže.

„Hľadáme dvadsať z vás, ktorí budú mať najväčší úspech. Tak neváhajte a pošlite fotografie a tiež základné informácie o sebe (vek, zamestnanie, vzťah ku fotografovaniu a pod.)“ vyzýva Imro Kopec, jeden zo zakladateľov skupiny Fotonadšencov z Rimavskej Soboty.

Hlasovanie potrvá od 24. do 30. novembra.

Fotografie alebo hotové koláže posielajte na [email protected] (max 25MB) rozmer koláže 100 x100cm v rozlíšení 75 až 150 dpi, koláž si vytvoríte napr. v "zoner" alebo "google picassa". V priestore koláže môže byť aj profilová fotografia fotografa + je povinný text (niečo o autorovi a prípadne informácie k foteniu). Fotografie hanlivé, urážlivé alebo niečo propagujúce, nebudú zaradené do súťaže a súťažiaci bude zo súťaže vyradený.

Projekt V uliciach mesta Rimavská Sobota pripravilo Občianske združenie Oxymoron s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Zdroj: Rimava.sk, OZ Oxymoron. Sponzorovaný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross