No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Desiatky, stovky, tisíce. Matematika akou sa môžu pochváliť Hurá prázdniny

Áno vieme, deťom sa blíži dvojmesačné letné voľno, ale taká matematika, aká sa „vyučovala“ v sobotu, 17. júna, v Mestskej záhrade sa im zaručene páčila. Opäť sa o to postarala akcia s názvom Hurá prázdniny, ktorú organizovalo občianske združenie Naša Sobota. Na jednom mieste, a teraz čítajte pozorne, bolo najviac nafukovacích atrakcií na Slovensku, a to až 18. V 15-tich súťažiach mohol každý vyhrať jednu z množstva zaujímavých cien a na všetkých čakalo približne 70 stánkov, počnúc od skautov, cyklistov, záchranárov či pre milovníkov kníh a veľa ďalších. O to všetko sa postaral až 160-členný organizačný tím, ktorý vyčaril úsmev na tvári tisíckam deťom z blízkeho i ďalekého okolia.

Hoci išlo už o 4. ročník podujatia, organizátori si pripravili zopár noviniek. Jednou z nich boli už spomínané nafukovacie atrakcie. Tou ďalšou bola súťaž, do ktorej sa mohol zapojiť každý s hracou kartou na ktorej mohol počas dňa nazbierať čo najviac pečiatok v 15-tich súťažiach. A tou treťou bola penová show. „Tá mala neskutočný úspech,“ povedal pre Rimava.sk Radovan Ceglédy, jeden z členov o.z. Naša Sobota. Podľa jeho slov keďže to bol 4. ročník, tak sa na neho pripravili najlepšie ako vedeli. O tom svedčí aj návštevnosť podujatia, na ktoré sa podľa organizátorov prišlo pozrieť viac ľudí ako vlani, kedy dosiahli hranicu 9 tisíc návštevníkov.

Pódium rovnako malo čo ponúknuť. Predstavili sa na ňom nielen domáci športovci – chanbaristi s majstrom sveta tohto bojového umenia Tiborom Figeiom, ale aj malí folkloristi. Svoje umenie na dvoch kolesách ukázali taktiež malí - ale iba vekom – cyklotrialisti z Lučenca. Nechýbali rôzne zábavné súťaže, o ktoré sa postarali moderátori dňa Stanka Kašperová alias Sobotka a Cyril Žolnír ako Rimavko. Svoje umenie ukázal aj Cirkuskus, od ktorého mohli deti niečo odkukať a naučiť sa žonglovať s loptičkami alebo vyskúšať rôzne kreácie s kruhom Hula Hop.

Pozrite si krátky zostrih z atmosféry na podujatí Hurá prázdniny

Ale ani v taký pohodový deň, akým bola uplynulá sobota, nebola núdza o poriadnu akciu. Tú mali v rukách hasiči, ktorí divákom ukázali nielen ako vyslobodiť zakliesnenú osobu z havarovaného auta, ale aj ako rýchlo uhasia horiaceho štvorkolesového tátoša. Deti, ale priznajte sa rodičia, že aj vy, ste sa na chvíľu cítili ako policajti či vojaci, ktorí ukázali svoje vozidlá, výstroj i výzbroj. Nechýbali však ani silné a veľké stroje.

Adrenalín sa ale mohol krájať aj pri popoludňajšej tombole. Z nej si desiatky návštevníkov, ktorí sa zapojili do súťaží, odniesli zaujímavé a hodnotné ceny. Napätie sa stupňovalo pri žrebovaní výhercov o posledné ceny, no najmä o tú hlavnú - hoverboard.

Záver akcie patril tradične detskej diskotéke a celé podujatie zakončil večerný veľkolepý ohňostroj. Hurá prázdniny tak opäť spojili obyvateľov mesta i ďalších návštevníkov z okolia. Zorganizovať však tak veľkú akciu o.z. Naša Sobota pomohli aj dobrovoľníci, ktorým Radovan ďakuje. „Prvýkrát sa nám podarilo zohnať vyše 100 mladých ľudí, ktorí nezištne, zadarmo sami od seba prišli. Sú úžasní, jednoducho to je niečo perfektné,“ povedal. Rovnaký názor má aj ďalší člen občianskeho združenia, Daniel Csúr, podľa ktorého 160-členný organizačný tím tvorilo 110 dobrovoľníkov. Podľa jeho slov je najdôležitejšie to, keď si človek povie, že dá deň zo svojho života, aby pomohol spoločnosti. Taký deň darovala aj Aďka, jedna z dobrovoľníčok, ktorá po minuloročnom a i tomto ročníku chce na podujatí pomôcť i budúci rok. O ňom sa už začalo šuškať, že to bude ešte väčšie 😉

Organizátori ďakujú aj všetkým účastníkom, návštevníkom a sponzorom: Admiral, Agrosolum, Albema, Alexander Nagy, Aquatermal Dolná Strehová, Auto-Moto RS, Autoservis Gabriel Steiner, B2B Services, Bestparty, Caffe In, Cosmos Flowers, CTS, Danone, Decodom, DeLaVie, Detox, Dom Oka, Entes s.r.o., Eurodetektor Slovakia, Eurostav, Expresstav, Gemernákup, Gemerstav, Haribo, Hotel Carrera, HS TAX Hilda Szendreiová, Ice cream Koubek rýchle občerstvenie, Indeco, Inexa, Instict, Janex, Juvamed, Kamenský Glass, Kongo Diskont, KORO, Koruna Market, Lekáreň Jazmín, Lekáreň Urtika, Lekáreň Západ, Les Korp, Lios, LIOS, Markizy, Matuška peter s.r.o., Miroslav Vetrák stavebné práce, Mobilnet, Molnár Autoservis, Motorko, Panorama Slovakia, Panorama, Pásztor Ladislav, Primax stavebniny, Rempos, Rimava.sk, RISO-R, Rodina Filková, RS Net, Slovenské Pramene, STEFE, STK u Myšiaka, Suffolk, Šimon Július, TV Rimava, UPC umyvárka pri cukrovare, Upratovací servis Klios, Vete Tomáš Tóth, Victor Auto, Zber surovín Albert, Zubné centrum Rimavská Sobota.

Zdroj: Rimava.sk,  PR článok - Rimava.sk bola mediálnym partnerom podujatia


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross