No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Diváci ocenili niekoľkonásobnú českú zlatú slávicu standing ovation, odznelo aj Vyznanie

lucie-bilaDiváci v divadelnej sále rimavskosobotského Domu kultúry ocenili niekoľkonásobnú českú zlatú slávicu Lucie Bílou, standing ovation. Publiku ponúkla čarovnú predvianočnú atmosféru v takmer dvojhodinovom koncerte pod názvom Bílé Vánoce Lucie Bílé JUBILEUM. V doprovode s orchestrom a speváckym zborom Petra Maláska odzneli najväčšie hity ako Ave Maria, Desatero (Hallelujah), Rolničky... Na pódiu v Rimavskej Sobote dostal priestor aj nedávny finalista Československo má talent Martin Vetrák, ktorý svoju porotkyňu tentokrát sledoval z hľadiska, z prvej rady. Ako povedala Lucie Bílá, nestáva sa často, že by niekomu počas svojho koncertu ponúkla mikrofón, v prípade Martina však urobila výnimku. Ten zaspieval pesničku Cítim od Karola Duchoňa.

Záverom koncertu, ktorý dopĺňali svetelné efekty, odznelo po niekoľkonásobnom vytlieskaní interpretky na pódium aj neopakovateľné Vyznanie od Mariky Gombitovej. Lucie Bílá náročnú skladbu zaspievala aj napriek miernej avizovanej hlasovej indispozícii, keď minulý mesiac kvôli zápalu priedušiek po prvýkrát vo svojej kariére musela odložiť dva vypredané koncerty v pražskej O2 Aréne. „Dovoľte mi, aby som skúsila zaspievať pesničku, ktorú mám trochu trému spievať, pretože ešte nie som úplne tak v kondícii,“ spomenula popová a muzikálová speváčka. Podľa jej slov sa však na pódiu v Rimavskej Sobote cíti v bezpečí a ak náhodou by sa jej to nepodarilo, tak jej to snáď diváci odpustia. „Zaspievam pesničku, ktorú spievala s láskou a úctou k niekomu, komu tá pesnička patrí s jej láskavým povolením,“ dodala Lucie Bílá, ktorá si však potlesk vyslúžila už pri prvých tónoch Vyznania.

„Napriek tomu, že boli pred koncertom menšie organizačné problémy, a bol preložený zo športovej haly na Sídlisku Západ do Domu kultúry, koncert dopadol veľmi dobre,“ zhodnotila koncert Tatiana Koniarová z MsKS, ktoré koncert Lucie Bílej organizovalo.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross