No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Dom kultúry ožil piesňami z operiet

viki-rakova-15Divadelná sála Domu kultúry v Rimavskej Sobote praskala včera večer vo švíkoch. A dôvod? Piesne nielen z maďarských operiet z 30. či 40-tych rokov minulého storočia v podaní rimavskosobotskej rodáčky Viki Rák ako aj herca a speváka György Derzsiho. Diváci si tak mohli vypočuť šlágre z toho obdobia, ktoré svojou melódiou či textom sú známe, najmä staršej generácii, až dodnes. Svoje vystúpenie okorenili o vtipy či anekdoty z tých čias.

Na pódiu však neboli sami. Hercov sprevádzala kapela v umeleckých kruhoch uznávaného a známeho huslistu, violistu a partnera herečky Róberta Lakatosa, v ktorej na cimbale zahral Sándor Kurti a na base Csaba Novák.

Pozrite si krátke video z ich vystúpenia a na chvíľu sa preneste do rokov minulých.

Mestské kultúrne stredisko však vo svojom repertoári zaujímavých podujatí ani zďaleka nekončí. Už v stredu, 17. februára o 17:00 hod. je v priestoroch Mestskej galérie pripravená prezentácia katalógu pri príležitosti 20. výročia založenia galérie. O deň neskôr, 18. februára, si na svoje prídu priaznivci zdravého životného štýlu. „Expertka na chudnutie a fitness trénerka Eva Černá Vám poradí, ako vniesť do svojich životov rovnováhu, pokoj, zdravie a harmóniu,“ priblížila pre Rimava.sk Regina Špitalová z MsKS a dodala, že prednáška sa uskutoční v Bábkovej sále Domu kultúry, vchod cez Dekáč, vstup je zdarma.

V sobotu, 20. februára, je taktiež v galérii pripravená Živá tvorivá dielňa pre deti. Ako ďalej Špitalová informovala, na dielňu je potrebné sa vopred objednať na tel. č. 047 56 24351. Vstup je 2 euro.

Šialené nožničky, taký je názov kriminálnej komédie plnej zábavy a napätia, ktorá odštartuje marcovú sériu podujatí. Predstavenie sa bude konať v nedeľu, 13. marca v Divadelnej sále MsKS v Rimavskej Sobote so začiatkom o 18:00 hod. Marec bude ďalej patriť interaktívnej hudobnej klauniáde s názvom Bartók a drevený princ. Na toto podujatie sa môžete tešiť v stredu, 23. marca o 18:00 hod. vo Veľkej zasadačke Domu kultúry, vchod je od Kauflandu, vstup je 3 euro.

V apríli sa v priestoroch Domu kultúry budú ozývať zvučné mená speváckych hviezd. V utorok, 5. apríla o 19:00 hod. to odštartujú v Divadelnej sále známi La Gioia aj s ich hudobným hosťom a v piatok, 22. apríla o 18:00 hod. zavíta v rámci svojho koncertného turné Lenka Filipová spoločne so svojimi hosťami. „Vstupenky sú už v predpredaji,“ avizuje Špitalová.

Posledný májový deň bude patriť bájnemu stratenému mestu, Atlantída. Možno sklameme hľadačov pokladov, keďže nepôjde o jej objav či skúmanie, ale o známy muzikál Jána Ďurovčíka, v ktorom nebudú chýbať piesne Mira Žbirku ako aj skvelé herecké, spevácke a tanečné výkony. „Strhujúci dej, množstvo energie či známe piesne, tak by sa dal charakterizovať tento muzikál,“ povedala Špitalová a dodala, že predstavenie je naplánované na utorok, 31. mája o 19:00 hod. v Divadelnej sále.

Vstupenky na všetky podujatia sú už v predaji v MsKS a TIC, rezervácie a bližšie informácie na tel. čísle 047 56 215 50.

 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross