No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Februárové podujatia ponúkajú veselice, divadlo či prednášku o zdraví

perex-dom-kulturyAj keď je február najkratším mesiacom v roku, ponúka pestrý program podujatí, pri ktorých sa nielen dobre zabavíte, ale aj sa niečo nové dozviete. Prvá polovica mesiaca sa niesla v znamení fašiangov či plesov. Nebude tomu inak ani v druhej polovici februára, kde okrem plesových zábav čaká na vás aj divadlo, prednáška o zdravom životnom štýle či kasting na Miss.

Druhá polovica mesiaca začne už tento štvrtok, 11. februára, divadelno-hudobným večerom s Viki Rák v divadelnej sále Domu kultúry v Rimavskej Sobote. Rodáčka z Rimavskej Soboty spolu s hercom a spevák György Derzsm prednesú melódie z 30., 40. a 50-tych rokov. Obľúbené melódie budú oživené príbehmi a aforizmami zo života ikonických umelcov. Hercov bude sprevádzať kapela v umeleckých kruhoch uznávaného a známeho huslistu a violistu Róberta Lakatosa. V jeho kapele hrá na cimbale Sándor Kurti a na base Csaba Novák. O vizuálny zážitok sa postará kostymérka a scénografka Katalin Öry. Ako prezradila pre Rimava.sk Regina Špitalová z MsKS Rimavská Sobota podujatie je už takmer vypredané.

O dva dni neskôr v sobotu, 13. februára, bude o zábavu taktiež postarané. V Hrachove sa odohrá Valentínsky volejbalový zápas, v Rimavskom Brezove budú pochovávať basu Rózu a záver dňa môžete so svojou polovičkou stráviť na Valentínskom plese v Kokave nad Rimavicou alebo na Fašiangovom plese Csemadok v Tomašovej v Rimavskej Sobote. Nedeľa, 14. februára, bude na námestí v Hnúšti patriť zaľúbencom, kde je pre nich pripravený Valentínsky večer. Ak vás to vonka neláka, nedeľu môžete stráviť v divadelnej sále hnúšťanského Domu kultúry na predstavení Aj muži majú svoje dni.

Streda, 17. februára, bude patriť výročiu, a to dvadsiatemu od založenia Mestskej galérie v Rimavskej Sobote. Pri tejto príležitosti si v galérii pripravili prezentáciu katalógu vydaného práve k tomuto výročiu. „Obsahom publikácie o Zbierke umenia Mestskej galérie v Rimavskej Sobote je kompletný súpis diel s doplňujúcimi informáciami,“ uviedla zostavovateľka katalógu, kurátorka galérie a historička umenia Gabriela Garlatyová, ktorej túto publikáciu pripravila v spolupráci s Petrou Filipiakovou, ktorá niektoré diela zbierky nafotila.

Po prezentácii katalógu si na druhý deň vo štvrtok, 18. februára, prídu na svoje všetci priaznivci zdravého životného štýlu, a to v bábkovej sále Domu kultúry v Rimavskej Sobote (vstup cez Dekáč). „Expertka na chudnutie a fitness trénerka Eva Černá Vám poradí, ako vniesť do svojich životov rovnováhu, pokoj, zdravie a harmóniu,“ uviedla pre Rimava.sk Špitalová a dodala, že vstup je zdarma. V poslený pracovný deň toho týždňa, v piatok, 19.februára, sa môžete pre zmenu zabaviť na Plese športovcov v Hnúšti.

Záver mesiaca bude v Hnúšti patriť krásnym dievčatám. V piatok, 26. februára, sa v priestoroch Domu kultúry bude konať kasting na Miss Hnúšte 2016.

Ďalšie pripravované akcie nájdete aj v Regionálnom kalendári podujatí.

Ak chcete dať vedieť o akcii vo svojom okolí, pridajte ju bezplatne do kalendára podujatí na stránkach Rimava.sk

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross