No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Dom kultúry začal rok vypredaným koncertom Fragile

fragileMinulý piatok, 15. januára, začal rimavskosobotský Dom kultúry rok 2016 novoročným koncertom najznámejšej slovenskej a capelly Fragile. Neopakovateľnú atmosféru vytvorili známi herci a speváci Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golisová, Helena Krajčiová, Peter Lacho, Martin Madej a Jozef Hečko. Podľa organizátorov z MsKS sa energia, ktorú FRAGILE odovzdalo z pódia, dá ťažko opísať. „Treba ju jednoducho zažiť na vlastnej koži. Myslím, že so mnou budú súhlasiť všetci, ktorí sa koncertu zúčastnili,“ povedala Regina Špitálová z MsKS, ktoré koncert organizovalo spolu so Strednou odbornou školou obchodu a služieb (SOŠOS). „Nadviazali sme na tradíciu novoročných koncertov, ktoré škola usporadúva každoročne a stavili sme na tutovku, pretože Fragile sa vypredáva sám.“ Koncert v Rimavskej Sobote vzhliadlo takmer 500 ľudí. „Prajeme si, aby bol každý program v roku 2016 rovnako úspešný a zatiaľ sa nám toto prianie plní,“ uzavrela Špitálová.

Najbližšiu nedeľu, 24. januára, sa v Dome kultúry totiž chystá zábava v ľudovom štýle. Zahrať prídu Kollárovci, ktorých koncert je tiež úplne vypredaný. Táto pätica sympatických muzikantov z východného Slovenska si svojím goralským temperamentom, modernými videoklipmi a skromným vystupovaním získala fanúšikov všetkých vekových kategórií po celom Slovensku, Česku i v zahraničí. Harmónia spojenia ľudovej hudby a moderných prvkov vie byť jedinečná, takže milovníci tohto štýlu sa môžu určite pripraviť na poriadnu dávku zábavy.

Mestské kultúrne stredisko vo februári pozýva na Never Give Up Show, obohatenú zábavnými scénkami klaunov a kúzelníkov. Neopakovateľný zážitok všetkým, ktorí prídu vo štvrtok, 4. februára o 18.00 hod. do divadelnej sály Domu kultúry, sľubujú tvorcovia a herci, mentálne a telesne postihnutí ľudia a ich zdraví priatelia z Nadácie NemAdomFel. Do nášho mesta sa dostali v rámci turné, ktoré podporil Vyšehradský fond. Program mal premiéru v Nemecku na jeseň 2015 a od nás zas poputuje do poľského Krakova. Vstupné: 3€ / predpredaj v Kníhkupectve M. Tompu.

Vo štvrtok, 11. februára o 18.00 hod., divadelná sála Domu kultúry hosťuje hudobno-divadelný večer s Viki Rák. V podaní tejto herečky, rimavskosobotskej rodáčky a vynikajúceho herca a speváka Györgya Derzsiho zaznejú nádherné melódie z 30., 40. a 50. rokov. Hercov sprevádza kapela v umeleckých kruhoch uznávaného a známeho huslistu a violistu Róberta Lakatosa, na cimbale hrá Sándor Kurti a na base Csaba Novák. Vstupné: 5 € predpredaj v Kníhkupectve M. Tompu a v MsKS / 8 € na mieste.

V rámci cyklov prednášok na najrôznejšie témy, privítame vo štvrtok, 18. februára o 17.00 hod. v bábkovej sále "Kulturáku" (vchod Dekáč, od Kauflandu) rimavskosobotskú fitnes trénerku a expertku na chudnutie Evu Černú, ktorá nám objasní mýty a omyly týkajúce sa často diskutovanej témy zdravého životného štýlu. Vstup je zdarma.

 

 

 

Zdroj: MsKS, Rimava.sk, Sponzorovaný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross