No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Jubilejný FourFest v znamení rekordu

Tohtoročný 10. ročník festivalu zručností žiakov stredných odborných škôl krajín V4 - FourFest bol v znamení nie jedného, ale niekoľkých rekordov. V rimavskosobotskom Dome kultúry sa stretlo doteraz najviac, až 105 súťažiacich študentov z 20 stredných odborných škôl zo štyroch krajín - Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska. Medzi nimi samozrejme nechýbala ani domáca i usporiadateľská Stredná odborná škola obchodu a služieb (SOŠOS), ktorej študenti sa v silnej zostave súťažiacich nestratili.

O tom svedčí aj ich umiestnenie v jednotlivých kategóriách. Cenu poroty v kategórii Kuchár získal Filip Suja z I.S triedy. Na takpovediac stupeň víťazov sa dostali Someliéri, v tomto prípade someliérky. Na 3. mieste sa umiestnila Martina Nociarová z II.H triedy, druhé miesto patrilo Martininej spolužiačke Alžbete Markotánovej. S témou Z rozprávky do rozprávky v kategórii Obchodný pracovník si poradila a *2. miesto získala Viktória Boľfová a 3. miesto získali dve žiačky SOŠOS, Bronislava Mlináriková a Chanel Horváthová, všetky z I.A triedy. V kategórii Čašník sa žiaci popasovali s prípravou slávnostnej tabule/výrezu na tému Významná rodinná udalosť. Rovnako aj tu im patrilo 3. miesto, ktoré získali Bianka Záhorská zo IV.H a Ružena Gašparová z II.C triedy. Žiakom SOŠOS sa darilo aj v kategórii Kozmetik, kde so svojim svadobným make- upom obsadila 2. miesto Stephanie Együdová.

Ocenenia však nie sú to jediné, čo tento festival zručností priniesol nielen žiakom, ale aj usporiadateľskej škole. Ako povedal pre Rimava.sk Jaroslav Bagačka, riaditeľ SOŠOS, aj vďaka tomuto festivalu je škola schopná svojimi žiakmi konkurovať na akýchkoľvek súťažiach v jednotlivých kategóriách, ako na Slovensku, tak aj medzinárodne. „To je tiež dôkaz úspešnosti podujatia,“ podotkol a spomenul, že budúci rok by mohli byť zastúpené aj stavebné odbory.

A ako hodnotí tento jubilejný ročník? Podľa jeho slov príprave a organizácii festivalu venovali dosť času. „Cítime, že jedna etapa je za nami. Vydali sme aj publikáciu, kde spomíname na tie predošlé ročníky,“ priblížil a dodal, že FourFest sa od svojho vzniku pohol dobrým smerom. „Atmosféra a kvalita výsledkov v jednotlivých súťažiach sú dôkazom, že má zmysel. Je to hlavne o mladých ľuďoch a všetkým gratulujem k úspechom,“ dodal.

FourFest pozitívne ohodnotil aj Ivan Vozár, manažér Slovenského národnému tímu kuchárov a cukrárov. Podľa jeho slov, organizátori festivalu dvíhajú jeho kvalitu z roka na rok vyššie. „Povedali, že je to taká malá súťaž, ale nie. Je to jednotka na Slovensku a dúfam, že to tak ostane. Dúfam, že onedlho bude tá doba, keď súťažiaci si budú pokladať za česť zúčastniť sa podujatia v Rimavskej Sobote,“ zakončil manažér Vozár.

Zdroj: Rimava.sk (Reklamný článok)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.
*Doplnené 12.6.2017


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross