No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Kopce v Malohonte preverili pretekárov, víťaz sa cyklistom stratil už v úvode

perex-teatroV poradí tretí ročník cyklopretekov Teatro Okolo Malohontu preveril svojimi stúpaniami viac ako 120 pretekárov. Víťaz dal o sebe vedieť už od štartu, počas pretekov svoj náskok zvýšil až na 3 minúty. A hoci ostatní cyklisti tento náskok skresali, víťaz prišiel do cieľa neohrozene s náskokom 21,7 sekundy pred druhým v poradí. Domácim cyklistom však šťastie tentokrát až tak neprialo.

Na štart sa postavili pretekári z piatich krajín a hoci sa v úvode súťaže počasie javilo ako nie najlepšie, cyklisti ako aj diváci si ho nakoniec užili bez dažďa. Po výstrele o 10:30 hod. cyklisti šliapli do pedálov, aby už o pár minút ukázali v prvom kopci pri Chrenovisku čo v nich je. A práve tam sa dostal do úniku Gábor Fejes (Dr. Bátorfi Agria KTK), ktorého už po zbytok trate nebolo vidieť. Cieľovou páskou teda neohrozene prešiel ako prvý a tak okrem výhry v kategórii Muži 23-29 rokov obsadil aj najvyšší stupeň v celkovom hodnotení. Druhé miesto obsadil Dušan Kozel (KriWo Team Jantex) a stupeň víťazov zakončil Adrian Krupa (MAYDAY team Lublin).

A aký bol priebeh pretekov počas trate? Prvé kilometre okrem pár výnimiek šli jazdci v balíku. Pokoradzký kopec, Horné Zahorany, Lukovištia až po zjazd do obce Rimavská Baňa sa pretekári držali pokope. Cestou do Kokavy nad Rimavicou sa dozvedajú „smutnú správu“, strata na prvého je jedna minúta. To ich však neodradilo a šliapli do pedálov. Čakala na nich prvá horská prémia, Chorepa, kde sa pelotón začal pomaly rozpadať. Po zjazde do Hnúšte to začína znova, druhá horská prémia Brezina, ktorá svojim profilom potrápila každého. Nohy pretekárov ako aj prevodníky bicyklov dostali zabrať aj na ďalších dvoch horských prémiách. Po tej poslednej, Škvára, nasledoval rýchly zjazd až do cieľa. Ten však poznačila hromadná kolízia niekoľkých pretekárov, kde si to našťastie poväčšine odniesli len dvojkolesové tátoše.

Napriek tomu sú s priebehom pretekov spokojní aj organizátori. „Bol viac menej bezproblémový až na hromadný pád v záverečnom zjazde, ktorý to celé znepríjemnil, ale aj takéto veci sa na pretekoch stávajú a s tým sa nedá nič robiť,“ povedal pre Rimava.sk riaditeľ pretekov Marek Urbančok.

Svoje zručnosti na dvoch kolesách však ukázali aj starší žiaci a kadeti. Pre nich si organizátori pripravili rámcové preteky, kde si zmerali sily na 38 kilometrov dlhej trati. V kategórii starší žiaci dominovali domáci jazdci. Prvé miesto obsadil Michal Šiminský (Rimavská Sobota), druhé miesto získal Samuel Fehér (CK Rimavská Sobota) a na tretí stupeň víťazov sa postavil Matej Hank (Rimavská Sobota). V kategórii kadeti taktiež dominovali cyklisti z Rimavskej Soboty. Prvé miesto získal Matej Volentier (CK Rimavská Sobota), druhé Lukáč Očipa (ŠK Velodrom Prešov), na treťom skončil Marko Chlebničan (Ski Team Jase Látky) a štvrtú priečku obsadil Lukáš Nôta (Rimavská Sobota).

Organizátori nezabudli ani na tých najmenších, pre ktorých si na Hlavnom námestí pripravili rôzne súťaže, kde rovnako ukázali svoju šikovnosť na svojich pedálových tátošoch 🙂

Kompletné výsledky pretekov Teatro Okolo Malohontu nájdete TU.

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross