No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO MOTOCROSS: Včelincom sa opäť niesol zvuk dvojkolesových tátošov

motocross-rimavska-37Slnečné počasie, blato, silné stroje a vzduchom sa nesie vôňa benzínu. Každému nadšencovi dvojkolesových tátošov je hneď jasné, že je reč o pretekoch Motocross & Quad, ktoré sa konali v sobotu, 24. októbra, na Včelinci za Rimavskou Sobotou. Na súťaži, ktorú organizoval Motošport klub Rimavská Sobota, sa predviedlo takmer päťdesiat pretekárov z rôznych kútov Slovenska a Maďarska. Ako ďalej Rimava.sk informoval riaditeľ pretekov a predseda klubu Ladislav Čisár, s priebehom podujatia a účasťou divákov bol spokojný. „Máme dobré ohlasy nielen od samotných pretekárov, ale aj od divákov, ktorí využili pekné sobotňajšie počasie a prišli povzbudiť súťažiacich,“ uviedol riaditeľ, podľa ktorého bola celková atmosféra pretekov vynikajúca.

Súťažilo sa v štyroch kategóriách, profi, hobby, quad, ženy a svoju kategóriu mali aj deti. V kategórii profi obsadil prvé miesto s počtom bodov päťdesiat Pál Markó, jazdiaci na Suzuki. Druhé a tretie miesto si podelili pretekári jazdiaci na KTM. Na strieborné miesto so ziskom 44 bodov sa postavil Marek Giertl a tretiu priečku si vyjazdil Peter Baláž, ktorý dosiahol 40 bodov.

Kategóriu hobby ovládol a na prvé miesto sa postavil Štefan Vincze, jazdiaci na Kawasaki, získal 44 bodov. Druhé miesto, o tri body menej, obsadil so svojou KTM Miroslav Urban. Stupeň víťazov uzavrel Ács Ferenc, jazdiaci na Yamahe, ktorý to dotiahol zisk štyridsiatich bodov.

Na štvorkolkách, kategória Quad, dominoval rimavskosobotský pretekár Dušan Havran, ktorý získal päťdesiat bodov a obsadil tak prvé miesto. O šesť bodov menej získal druhý pretekár v kategórii štvorkoliek, Juraj Madoš.

Na prvý stupeň víťazov s počtom bodov 47 v kategórii Deti sa postavil Király Zoltán, jazdiaci na KTM. Druhé miesto s rovnakým počtom bodom patrilo Róbertovi Bodorovi na Yamahe. Tretu priečku si so štyridsiatimi bodmi vyjazdil Vengrín Viliam, jazdiaci na Pitbike.

Ženská kategória patrila z dvojice pretekárok Anne Piarovej na KTM, ktorá získala päťdesiat bodov a obsadila tak prvé miesto. O šesť bodov menej a teda druhú priečku obsadila Zuzana Havranová, jazdiaca na Honde.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross