No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Ovocie, zeleninu aj zvieratá prezentuje viac ako stovka vystavovateľov

vystavaViac ako sto vystavovateľov sa dnes zišlo v priestoroch rimavskosobotského Domu kultúry, aby ukázali to najlepšie zo svojej úrody ovocia a zeleniny. Výstava však prezentuje aj okrasné rastliny, zvieratá, poľnohospodárske stroje, ponúka ochutnávku vína a mnoho ďalšieho. Ako pre Rimava.sk povedal predseda Gemerskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory František Tóth, celkovo je vystavených približne tisíc produktov.

"Po vlaňajšom ročníku, keď sme vyhodnotili našu poľnohospodársku výstavu, sme si mysleli, že už  čísla prekonať nemôžme, že to je maximum, čo môžme z Gemera poskytnúť," povedal Tóth, podľa ktorého však v tomto roku zaznamenali viac vystavovateľov aj produktov. Ako dodal, pozitívne je, že ľudia prichádzajú sami a chcú sa pochváliť tým, čo sa im podarilo dopestovať. Výstava je pritom určená tak pre malých záhradkárov ako aj veľkopestovateľov. Podľa slov predsedu komory je dobré, že takýmto spôsobom ukážu zdravé produkty, ktoré získali svojou celoročnou prácou. Spomenul tiež, že výstava môže aj mladým, nezamestnaným ľuďom ukázať možnosť, ako sa uplatniť.

Počas otvorenia výstavy prednosta obvodného úradu Pavel Struhár aj primátor mesta Jozef Šimko udelili ocenenia najlepším veľkovýrobcom aj záhradkárom, ocenenie dostal aj najmladší, 5-ročný vystavovateľ.

Prezentáciu produktov organizuje Gemerská poľnohospodárska a potravinárska komora a Okresný výbor Slovenského zväzu záhradkárov v Rimavskej Sobote.

[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=2Tb2dl-8bbE" width="600" height="388"]

[nggallery id=1177]

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross