No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Podľa 100-ročných oslávenkýň je receptom na dlhý život práca a láska

Prišli na svet presne pred sto rokmi, ešte aj dnes sú plné radosti zo života a zo svojich blízkych. Jubilantky Helena Tamásová a Ružena Durdová, obe späté s Rimavskou Sobotou, obe narodené v máji v roku 1912. Dnes si rovesníčky zagratulovali aj navzájom.

Storočná, stále usmiata a zhovorčivá – na otázku, aký je recept na dlhý život, Helena Tamásová najprv len pokrútila hlavou, nič také vraj neexistuje. Vzápätí však dodala, že počas svojho života dávala množstvo lásky a veľa jej dostala, dodnes sa jej vracia aj od bývalých žiakov. „Hovorí sa, že ľudia sú zlí, ja som mala také šťastie v živote, že som sa so zlým človekom nestretla. A je pekné a dobré, ak toto môže niekto zažiť,“ povedala pre Rimava.sk oslávenkyňa. Dlhoročná učiteľka, ktorá pôsobila vo Veľkom Blhu aj Bátke, dostala za svoju prácu veľa vyznamenaní, mnohé deti v nej našli druhú mamu. Stále sa zapája do kultúrneho života v meste, ešte aj dnes je aktívna v Klube dôchodcov a v Csemadok-u.

Okrúhle narodeniny oslavuje v máji aj Ružena Durdová, ktorá celý život prežila v Rimavskej Sobote, bola výbornou šičkou aj cukrárkou, pracovitou a skromnou ženou. Vraj ešte nedávno napiekla na rodinnú oslavu tri druhy zákuskov, rada lúšti krížovky a dozvedá sa nové veci. Aký je podľa nej návod na dlhovekosť? „Práca, práca, stále sa treba hýbať,“ hovorí sympatická babička.

Obe jubilantky, spoločne s ich blízkymi, dnes na rimavskosobotskej radnici prijal primátor mesta Jozef Šimko. Ako povedal, obradná sieň takúto udalosť ešte nepamätá, aby sa v jeden deň stretli dve oslávenkyne stých narodenín.

.

Zdroj: Rimava.sk

.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross