No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Stredné školy už majú svoju kráľovnú krásy

perex-missMestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote bolo plné krásnych dievčat, súťažili o titul Miss stredných škôl. Regionálneho kola krásy sa v stredu, 16. decembra, zúčastnilo päťnásť dievčat z deviatich stredných škôl. Medzi nimi nechýbali ani krásky zo škôl v Rimavskej Sobote - Obchodnej akadémie a Strednej odbornej školy obchodu a služieb – ktoré zo súťaže neodchádzali naprázdno.

Medzi ďalšie školy, ktoré mali svoju zástupkyňu krásy boli aj Gymnázium Mateja Hrebendu Hnúšťa, Stredná odborná škola Tisovec, Stredná odborná škola Hnúšťa, Gymnázium Boženy Slančíkovej-Timravy Lučenec, Obchodná akadémia Lučenec, Stredná zdravotnícka škola Lučenec, Pedagogická a sociálna akadémia.

Súťažiace počas včerajšieho popoludnia čakalo niekoľko disciplín, v ktorých ich hodnotila odborná porota zložená zo zástupcov jednotlivých miest v regióne. Prvou disciplínou bol rozhovor, v ktorom všetky krásky vyspovedal moderátor podujatia Cyril Žolnír. V druhej disciplíne ukázali súťažiace svoje zručnosti. Divákov tak potešil ich spev, tanec či príprava osviežujúceho nealkoholického nápoja, ba dokonca aj pečenie perníka, na ktorom si pochutnala odborná porota. Treťou a zároveň poslednou disciplínou bola promenáda v spoločenských šatách. Krásne upravené dievčatá v ešte krajších šatách sa divákom ako aj porote predviedli niekoľkokrát. Pri tejto disciplíne sa však nie jedna súťažiaca „zapotila“ pri odpovedaní na vyžrebovanú otázku. No, ani jedna sa nedala zaskočiť a odpovedali s prehľadom.

Po promenáde v spoločenských šatách prišlo na neľahké rozhodnutie pre porotu, vybrať víťazku súťaže krásy stredných škôl. Ako pre Rimava.sk uviedol jeden z členov poroty, viceprimátor Rimavskej Soboty Ladislav Rigó, rozdiely v počte udelených bodov boli minimálne. „Keď som dostal ponuku byť členom poroty, tak som si povedal, že to bude jednoduché. No, dnes to jednoduché nebolo,“ priznal sa Rigó, ktorý oceňoval víťazku Miss Sympatia. Tento titul získala Katarína Anna Kantoráková, študentka Obchodnej Akadémie v Rimavskej Sobote. Ako prezradila pre Rimava.sk, ocenenie nečakala. „Som šťastná z výhry. Mala som tu veľa spolužiakov a asi kvôli nim som získala aj šerpu,“ poznamenala tmavovláska s úsmevom.

Po odovzdaní „sympatického titulu“ nasledovalo korunovanie druhej vicemiss stredných škôl, ktorou sa stala Veronika Bartošová zo Strednej odbornej školy v Tisovci, ktorá, ako prezradila, už má skúsenosti s modelingom. „Konkurencia bola veľká, ale som rada, že to takto dopadlo,“ povedala Veronika po súťaži. Titul prvej vicemiss si za sprievodu veľkých ovácií jej priaznivcov z hľadiska odniesla Karmen Čudaiová z Gymnázia Boženy Slančíkovej Timravy Lučenec, ktorú taktiež víťazstvo prekvapilo. „Myslím si však, že každý dúfa, že sa nejako umiestni,“ dodala. Po vyhlásení Miss Sympatia, prvej a druhej vicemiss bolo na rade vyhlásenie víťazky a udelenie titulu Miss stredných škôl 2015, ktorou sa stala študentka SOŠOS v Rimavskej Sobote Silvia Szabóová.

Ako pre Rimava.sk uviedla Miss-ka Silvia víťazstvo ju prekvapilo. „Na jednej strane som to vôbec nečakala, na strane druhej sme tu boli všetky nádherné a v podstate sme vyhrali všetky,“ priblížila Silvia, podľa ktorej si súťaž užila. Ako poznamenala príprava pred súťažou bola náročná. „Veľa sme cvičili, bolo aj veľa nervov i srandy, ale nakoniec to vyšlo dobre,“ dodala s úsmevom študentka. A či sa jej po súťaži zmení život? „Môj život bude pokračovať tak ako doteraz, budem taká istá ako predtým a dúfam, že každý bude rovnako taký istý ku mne, lebo kvôli výhre sa určite nezmením,“ konštatovala Silvia, ktorá do budúcna nevylúčila účasť v súťaži miss.

Miss je však aj o dlhej príprave celej súťaže. Príprava toho regionálneho kola bola v rukách Obchodnej akadémie v Rimavskej Sobote. „Nápad zrealizovať túto súťaž prišiel z Banskobystrického samosprávneho kraja,“ povedala pre Rimava.sk riaditeľka Obchodnej akadémie Blanka Tomčová, podľa ktorej to zo začiatku brali trocha skepticky. Ako poznamenala obávali sa, že nebude záujem o školské kolo. „Napodiv sa to na našej škole stretlo s veľmi priaznivou odozvou, dievčatá sa hlásili. V škole robíme rôzne aktivity, pri ktorých sa naši študenti zomknú a tak to bolo aj teraz,“ dodala riaditeľka. Podľa jej slov však zorganizovať takúto súťaž by nebolo možné bez ďalších ľudí, ktorí jej pomohli aj na úkor svojho voľného času. A či bude aj ďalšia súťaž stredných škôl o kráľovnú krásy? „Uvidíme, či budeme v tejto tradícii pokračovať. Myslím, že nič netreba robiť nasilu a ak bude záujem na školách, tak určite mi to pre študentov urobíme,“ uzavrela Tomčová, podľa ktorej išlo o postupovú súťaž a víťazky by sa mali zúčastniť krajského kola v Banskej Bystrici.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross