No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Takto súťažia šikovní študenti! Začal sa Four Fest 2014

Four Fest 2014Pripraviť najlepšie jedlo, najlákavejší dezert, najkrajšie zabalený darček a najoriginálnejšiu slávnostnú tabuľu, to bolo dnes úlohou študentov stredných odborných škôl, ktorí sa stretli v Rimavskej Sobote, na tradičnom podujatí Four Fest. Aj tento rok ho pripravuje tunajšia Stredná odborná škola obchodu a služieb, ktorá privítala približne stovku súťažiacich z piatich krajín. Medzinárodný festival počas dvoch dní preverí ich zručnosť, šikovnosť, nápaditosť a dá spoznať tých najlepších.

Ako prví sa do súťaženia pustili budúci kuchári, cukrári, obchodní pracovníci a v Rimavskej Sobote po prvýkrát aj čašníci. Tí doposiaľ súťažili v Maďarsku. Vo štvrtok bolo ich úlohou pripraviť slávnostne prestretú tabuľu na tému Umenie. Inšpirácie čerpali v hudbe, literatúre, vo výtvarnom umení či v ľudových tradíciách a pod ich rukami vznikli skutočne lákavé posedenia na slávnostný obed či večeru.

Hotové malé umelecké diela však pripravili aj cukrári, ktorí museli vykúzliť skulptúru na tému "náš región-náš domov"a postarať sa tiež o misu dezertov pre päť osôb. Medové košíčky hradnej pani, Detvianske mešce, Pohladenie ruže, Jogurtové kocky či Karamelovo-vanilkový terčík vyzerali doslova "na zjedenie". Okrem sladkostí však v estrádnej sále kultúrneho domu rozvoniavali najmä gastronomické špeciality, ktoré priamo na pódiu varili mladí kuchári. Odbornej porote, ktorej šéfoval známy Peter Kulhány, museli naservírovať vegetariánske hlavné jedlo, s použitím sezónnej, regionálnej alebo bio suroviny.

Aj budúce obchodné pracovníčky sa pustili do boja o prvenstvo, pod drobnohľadom porotcov mali zabaliť darček na vianočnú tému, čakala ich tiež prezentácia tovaru alebo firmy.

Súťaž pokračuje aj zajtra, predvedú sa barmani, kaderníčky a kaderníci, kozmetičky, v Hoteli Zlatý býk budú v príprave kávy súťažiť baristi, Kaviareň Junior Komplex na Železničnej ulici bude po prvýkrát hostiť someliérov.

[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=9yJF2RTR8KY" width="600" height="388"]

"Chceme spájať okolité krajiny, chceme, aby žiaci aj kolegovia získavali nové skúsenosti, aby toto podujatie ozvláštnilo priebeh školského roka," povedal pre Rimava.sk riaditeľ Strednej odbornej školy obchodu a služieb Jaroslav Bagačka a podotkol, že Four Fest sa nekoná za zatvorenými dverami, skôr naopak. Návštevníci Domu kultúry môžu podľa jeho slov vidieť to, čo neraz len na televíznych obrazovkách – kuchársku aj barmanskú šou, moderné trendy v oblasti gastronómie či účesovej tvorby. "Všetci sú srdečne vítaní," dodáva riaditeľ školy, ktorá Four Fest organizuje.

SOŠOS myslela aj na sprievodné podujatia pre svojich hostí a tiež pre širokú verejnosť. Včera sa proti sebe postavili súťažné tímy z Maďarska a zo Slovenska v 12-hodinovom non-stop futbale, no na všetkých ešte čaká kultúrny program. Vo štvrtok, 2. októbra, Rimavskosoboťanom v Dome kultúry zaspieva "Drakula" Daniel Hůlka, český Zlatý slávik, známy operný a muzikálový spevák a herec.

Zdroj: Reklamný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross