No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOUR FEST: Blíži sa známa súťaž v zručnostiach študentov. Koncertovať príde Daniel Hůlka

Four FestV nezvyčajnom termíne, no s tradične zaujímavým a lákavým programom chystá Stredná odborná škola obchodu a služieb v Rimavskej Sobote tohtoročný Four Fest, súťaž v šikovnosti žiakov. Začiatkom októbra na nej privítajú vyše stovku mladých ľudí, budúcich čašníkov, kuchárov, cukrárov, barmanov, baristov, someliérov, kaderníkov, kozmetičky aj obchodných pracovníkov. Konkurencia pri plnení súťažných úloh bude nepochybne veľká, svoju účasť opäť potvrdili školy z piatich krajín. Pripravené sú však aj sprievodné podujatia, originálne športové zápolenie či vystúpenie známej českej muzikálovej hviezdy.

„Four Fest sa doposiaľ každoročne konal v júni. Mnoho žiakov však už v tomto termíne odchádzalo na odbornú prax,  letné horúčavy zase nepriali cukrárskym a kulinárskym výrobkom. Tentokrát sme sa teda rozhodli presunúť súťaž na jesenný termín,“ vysvetlil riaditeľ SOŠOS Jaroslav Bagačka. Ako upresnil, Four Fest sa uskutoční 2. a 3. októbra (štvrtok-piatok). Dodal, že súťažné kategórie ostávajú nezmenené, no podujatie predsa len čaká pár noviniek.

kliknite pre zväčšenie

kliknite pre zväčšenie

„Súťaž čašníkov, ktorá bola doteraz vždy v Maďarsku, sa po prvý raz presunie do Domu kultúry v Rimavskej Sobote. Je to divácky veľmi atraktívna súťaž, v ktorej ide o najkrajšie prestretú slávnostnú tabuľu na vopred určenú tému, tou bude teraz „Umenie“,“ avizuje riaditeľ školy. Ako ďalej spomenul, v kultúrnom dome si okrem toho postupne zmerajú svoje sily aj barmani, cukrári, kaderníci, kozmetičky, obchodní pracovníci a v neposlednom rade kuchári. Tí si budú musieť poradiť s prípravou vegetariánskeho hlavného jedla, s použitím sezónnej, regionálnej alebo bio suroviny.

V Hoteli Zlatý býk sa v príprave kávy predvedú baristi, Kaviareň Junior Komplex na Železničnej ulici bude po prvýkrát hostiť someliérov.

Aj tento rok organizátori očakávajú viac ako sto súťažiacich žiakov, zo Slovenska, z Maďarska, Čiech, Poľska a Ukrajiny. Na ich výkony bude v každej kategórii dohliadať odborná porota, prídu majstri vo svojich odboroch, medzi nimi známa slovenská cukrárka Jozefína Zaukolcová či šéfkuchár Peter Kulhány.

SOŠOS myslela aj na sprievodné podujatia pre svojich hostí a tiež pre širokú verejnosť. "Začneme športovo. Deň pred slávnostným zahájením súťaže, 1. októbra, nastúpia proti sebe súťažné tímy z Maďarska a zo Slovenska v 12-hodinovom non-stop futbale," prezradil Jaroslav Bagačka. Podľa jeho slov však nesmie chýbať ani kultúrny program. Každoročne v ňom figurujú zvučné mená, rovnako tomu bude aj tento rok. "Vo štvrtok, 2. októbra, privítame v Dome kultúry Daniela Hůlku, českého Zlatého slávika, známeho operného a muzikálového speváka a herca," informoval riaditeľ SOŠOS, ktorý pozýva všetkých Rimavskosoboťanov podporiť študentov v ich zápolení a vychutnať si jedinečný koncert.

 

Fotogaléria z podujatia Four Fest 2013:

Zdroj: Reklamný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)

Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.

 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross