No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO VIDEO: FOUR FEST: V Dome kultúry barmani miešajú drinky, kozmetičky líčia nevesty

four-festPrípravou miešaných drinkov, líčením, vytváraním účesov a podávaním kávy a vína dnes pokračuje  medzinárodný festival študentov stredných odborných škôl Four Fest. Šiesty ročník podujatia v Rimavskej Sobote opäť pripravila Stredná odborná škola obchodu a služieb. Dvojdňová súťaž sa blíži do finále, popoludní vyhlásia tých najlepších študentov vo svojich odboroch.

V estrádnej sále Domu kultúry vládne od rána výborná atmosféra, publikum povzbudzuje mladých barmanov pri príprave miešaných drinkov. Na pódiu musia zvládnuť vykúzliť za pár minút alkoholický nápoj a pripraviť ho na podávanie.
four-fest-2013O pár metrov ďalej to zas vyzerá ako v salóne krásy – kaderníčky (aj kaderník) z Maďarska, Poľska a zo Slovenska mali najprv za úlohu vytvoriť dámsky denný účes s módnym strihom, vzápätí sa pustili do česania večerného účesu tak, aby sa z ich modelky mohla stať Kráľovná plesu. Kozmetičky mali pred sebou modelky nevesty, mali ich nalíčiť na ich svadobný deň.

Aj najväčší rimavskosobtský hotel, Hotel Zlatý Býk, bol dnes dejiskom súťaže. Kaviareň obsadili baristi, ktorí si museli poradiť s prípravou kávy, v reštaurácii predviedli svoju šikovnosť someliéri.

Súťaž majú po včerajšku za sebou kuchári, obchodní pracovníci, cukrári a v maďarskom Ózde aj čašníci. Ako sa im darilo v konkurencii viac ako stovky súťažiaich z piatich krajín, bude jasné popoludní, kedy Four Fest slávnostne vyhodnotia.

Súčasťou podujatia boli aj sprievodné akcie, v stredu študenti na nádvorí Čierneho orla varili bryndzové halušky, na štvrtkový večer bol pripravený koncert známeho slovenského rapera Ega, nechýbal ani tanečník Johny Mečoch.

Four Fest sa uskutočňuje pod záštitou predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Vladimíra Maňku a ministra školstva Dušana Čaploviča. Podujatie organizuje Stredná odborná škola obchodu a služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK, v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom a Hotelom Zlatý Býk.

[nggallery id=1058]

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross