No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOUR FEST: Na medzinárodnej súťaži študentov bude koncertovať Ego, príde aj tanečník Johny Mečoch

EGOViac ako stovka študentov stredných odborných škôl z piatich krajín sa už tento týždeň opäť stretne v Rimavskej Sobote, aby si tu pod drobnohľadom profesionálov zmerali svoje zručnosti a predviedli to najlepšie, čo dokážu. Šiesty ročník Four Fest-u, ktorý organizuje Stredná odborná škola obchodu a služieb (SOŠOS), však nebude len o súťažení. Pripravené sú sprievodné športové podujatia, šou vizážistiek, varenie halušiek aj koncert obľúbeného slovenského rapera a vystúpenie tanečníkov.

„Na tohtoročnom Four Fest-e, ktorý pripravujeme na 13. a 14. júna, bude mať svoje zastúpenie približne 20 škôl zo Slovenska, Maďarska, Čiech, Poľska ale aj z Ukrajiny,“ avizuje riaditeľ SOŠOS Jaroslav Bagačka. Ako pripomenul, v Mestskom kultúrnom stredisku svoju šikovnosť predvedú kuchári, barmani, kaderníčky, kozmetičky, cukrári aj obchodní pracovníci, v maďarskom Ózde budú súťažiť čašníci, v Hoteli Zlatý Býk si tradične svoje sily zmerajú baristi a someliéri. „Čakajú na nich náročné úlohy, napríklad kuchári budú musieť zvládnuť kompletnú prípravu pstruha,“ prezradil riaditeľ školy a dodal, že na prsty im budú pozerať skutoční profesionáli, pozvali šéfkuchára Petra Kulhányho z Banskej Bystrice a Vojtecha Artza. Medzi zvučnými menami  porotcov okrem toho bude aj najznámejšia slovenská profesionálna cukrárka Jozefína Zaukolcová a majster v príprave kávy, barista Stanislav Cibuľa. Súťaž neprebieha za zatvorenými dverami, skôr naopak, vítaní sú všetci, ktorí chcú podporiť mladých študentov či pozrieť si výsledky ich práce.

„Four Fest bude bohatý aj na sprievodné podujatia, chystáme barmanskú aj vizážistickú šou, maľovanie na tvár, športové podujatia, súťaž vo varení a jedení bryndzových halušiek,“ hovorí Jaroslav Bagačka a dodáva, že chýbať nebude ani hudobno-tanečný program. Tento rok sa oň postará obľúbený slovenský raper Ego a Dj Popper, tanečník Johny Mečoch a hip-hopová akadémia.

[audio:http://www.rimava.sk/voice/EGO_ft._Robert Burian-zijeme_len_raz.mp3] EGO ft. Robert Burian - Žijeme len raz .

Podujatie Four Fest sa uskutoční pod záštitou predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Vladimíra Maňku a ministra školstva Dušana Čaploviča. Podujatie organizuje Stredná odborná škola obchodu a služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK, v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom a Hotelom Zlatý Býk.

[nggallery id=985]

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross