No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOUR FEST: Študenti z piatich krajín aj dnes súperia o prvenstvo vo svojich odboroch

Estrádna sála rimavskosobotského Domu kultúry dnes dopoludnia patrila barmanom, ktorí v priebehu pár minút museli pripraviť miešané alkoholické nápoje, vo vedľajšej guľovej sále zatiaľ budúci kaderníci vytvárali dámske účesy, neskôr nastúpili kozmetičky a predviedli extravagantné líčenie. Hotelom Zlatý Býk sa niesla vôňa kávy pripravenej súťažiacimi baristami, v reštaurácii sa predviedli aj someliéri. Všetci sa snažia čo najlepšie obstáť v konkurencii domácich aj zahraničných stredných odborných škôl a odniesť si ocenenie zo štvrtého ročníka medzinárodného podujatia Four Fest.

Druhý deň súťaže škôl z krajín V4 a Ukrajiny patrí odborom barista, someliér, kaderník, kozmetik a barman. Práve barmani majú na súťaži najsilnejšie zastúpenie, ich úlohou je za šesť minút pripraviť alkoholický drink s použitím sirupu Rioba. Budúce kaderníčky a jeden kaderník si za 35 minút museli poradiť s denným dámskym účesom z krátkych vlasov, takmer hodinu mali na vytvorenie večerného účesu na tému Kráľovná plesu. Extravagantné, nespútané a provokačné líčenie inšpirované Lady Gaga museli pripraviť budúce kozmetičky.

V kaviarni Hotela Zlatý Býk zasadla porota k šálkam pressa a voľným nápojom z kávy, ktoré podávali mladí baristi. Hodnotila sa nielen chuť a príprava nápojov, ale tiež dekorácia a úprava stola. Vedľa v hotelovej reštaurácii zatiaľ someliéri absolvovali náročný test, servírovali šumivé víno a dekantovali červené víno.

Výkony všetkých súťažiacich budú slávnostne vyhodnotené popoludní, približne o 14.30 hod. v rimavskosobotskom Dome kultúry. Podujatie organizuje rimavskosobotská Spojená škola .

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross